DEMİRSPOR PENALTI İLE BERABERLİĞİ YAKALADI

Posted by

Süper Lig’in 10. Haftasında Sivasspor ile Adana Demirspor’un karşılaştığı ve her iki takımın da 10 kişi kaldığı maç, Adana Demirspor’un maçın uzatma dakikalarında bulduğu penaltı golüyle 1-1 sona erdi.

İlk yarısını önde kapattığı maçta Adana Demirspor’un golüne engel olamayan Sivasspor, son 3 maçta 7 puan kaybederken, Adana Demirspor’un galibiyet özlemi 2 haftaya çıkmış oldu.

Yüksek Tansiyonlu Düşük Tempolu Maç

Ligin en düşük tempoyla oynayan takımlarından biri olan Sivasspor karşısında Adana Demirspor, rakibinin bu hükmedişine tam olarak cevap veremedi.

Sivas savunmasını aşmakta zorlanan, gol yollarında etkisiz kalan Adana Demirspor, ilk yarıda Max Gradel’in uzaktan vurduğu şutunu savuşturamadı ve 1-0 geriye düştü. Maçın daha 7. Dakikasında gelen golle birlikte daha da kapanan Sivasspor savunması karşısında Balotelli’nin de etkisiz kalması nedeniyle etkin olamayan Adana Demirspor, ikinci yarıda Sivasspor oyuncusu Pedro Henrique’nin kırmızı kart görmesi ve 57. Dakikada yaptığı Belhanda ve Akintola değişiklikleriyle hücumda biraz daha rahatlasa da bulduğu fırsatları da değerlendirmekte başarılı olamadı.

Bununla birlikte Adana Demirspor adına belki de maçın en olumsuz anı 84. Dakikada yaşanan pozisyonda oyuncularının gösterdiği tavır oldu. Erdoğan Yeşilyurt’un yerde kaldığı pozisyonda tansiyon bir anda yükseldi ve Adana Demirsporlu oyuncular bu tansiyonun yükselmesine katkıda bulundu.

Kırmızı karttan sonra daha fazla fırsat bulsa da total olarak yine zorlanan Adana Demirspor, bu pozisyondan sonra David Akintola’nın gördüğü kırmızı kartla 10 kişi kaldı ve işleri daha da zora soktu. Adana temsilcisi, yedek hücum silahı Britt Assambalonga’nın yerde kaldığı pozisyonda penaltıyı almadan önce bu maçta gol atabileceklerini ne kadar tahmin etmişlerdir bilinmez ama 90+7’de Balotelli’nin attığı golle aldıkları 1 puan onlara zor bir deplasmanda kötü bir oyun oynamalarına rağmen büyük bir moral olacaktır.

Balotelli Tamam, Belhanda Ne Olacak?

Adana Demirspor adına sezonun geri kalanında belirleyici olacak faktörlerden birisi de sezonun başında takıma kattıkları Mario Balotelli ve Youness Belhanda’nın gösterdiği performanslar olacak. Samet Aybaba yönetiminde sezona başladıktan sonra ismi geçen iki oyuncuyu bir türlü oyuna dahil edemeyen Adana temsilcisinde Vicenzo Montella birtakım değişiklikler yaparak daha iyi bir oyunu sahaya yansıtmayı başardı.

Mario Balotelli’nin de takıma daha adapte olması ve oyuna dair konsantrasyonunun artmasıyla hücumda gücü artan Adana Demirspor’da cevaplanması gereken bir diğer soru Belhanda’nın nasıl katkı verebileceği olacak.

Faslı oyuncu Sivasspor maçında da iyi bir performans göstermekten uzak kalırken onunla alakalı bir diğer problem de ceza sahası içerisinde beklediği penaltı pozisyonuydu. Hatırlanacağı üzere Belhanda topun kontrolünü sağlamaya çalışırken top Sivassporlu oyuncuya çarpmış ve Faslı oyuncu bu pozisyonu devam ettirmeyi bırakarak hakem Bahattin Şimşek’e elden kaynaklı penaltı beklentisiyle itirazlarda bulunmuştu.

Takımın maestrosu olması için transfer edilen ve bu beklentiden çok uzak kalan Belhanda’nın performansı olumlu yönde gelişmezse Adana Demirspor kariyeri çok uzun sürmeyebilir.