Adanaspor Galibiyet Umudunu Gelecek Haftaya Bıraktı; 1-0

Posted by

TFF 1. Lig heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Sezonun 10. Haftası için takımlar bir kez daha zorlu mücadelelere çıkarken hafta karşılaşması için Adanaspor ile Eyüpspor ekipleri aynı sahada buluştu.

Adanaspor’un konuk ekip olarak yer aldığı mücadelede takımlar zorlu bir savaş verdi. Her iki ekipte kalesine gol sesine kapattı. Ta ki 88. Dakikaya kadar… Karşılaşmada tek bir gol sesi duyuldu.

Adanaspor ekibi, tüm çabasına rağmen kalesinde gol sesi duydu ve Eyüpspor ekibi 1-0 skoruyla bir adım öne geçti. Karşılaşmanın tek golü  ise Eyüpspor ekibinden Bogdan Stancu’dan gelirken başka gol sesi duyulmadı.

Karşılaşmada Eyüpspor ekibi son dakika golü ile 3 puanını hanesine yazdı ve son 3 haftadır devam ettirdiği yenilmezlik serisine bir hafta daha devam ettirmiş oldu. Toplamda 20 puana ulaşan ekip, 3. Sırada yer alarak haftayı sonlandırdı.

Ev sahibi ekip Adanaspor ise tüm çabalarına rağmen elindeki fırsatı değerlendirmekte zorlandı ve gol sesi çıkaramadı. 9. Haftada alına yenilginin yarasını kapatma hedefiyle sahaya çıkan Adanaspor ekibi, hanesine puan ekleyemedi ve bir kez daha 9 puan ile haftayı kapattı.

Sıralamada kendisine 14. Sırada yer buldu. Ekip sezonun 8. Haftası aldığı galibiyet ile üzerindeki kara bulutları dağıtmıştı fakat kara bulutların bir kez daha geldiği son hafta mücadelesi ile anlaşıldı.

Adanaspor ekibi böylelikle galibiyet alma ve hanesine puan ekleme umudunu bir sonraki haftaya bırakmış oldu.

Sezon İçerisinde Adanaspor Ekibi

Sezon içerisinde toplamda 9 puanı bulunan Adanaspor ekibi, sezona beraberlikler ile başladı.

İlk 2 hafta mücadelesinde sırasıyla Bursaspor ve Gençlerbirliği ekipleriyle kozlarını paylaşan Adanaspor ekibi, Bursaspor ekibiyle birer gol sesi ile beraberlik yaşarken Gençlerbirliği ekibiyle gol sesi olmadan beraberlik yaşadı. Ve ilk haftalardan puan almayı başardı.

Sezonun 3. Haftasında Keçiörengücü ekibiyle aynı sahada buluşan Adanaspor ekibi, 2-0 skoruyla mağlubiyet yaşadı ve puan almadan ilk haftasını kapatmış oldu.

Sezonun 4. Haftasında Menemen Belediyespor ekibiyle kozlarını paylaşan Adanaspor ekibi, skorer bir karşılaşma ortaya koyarak uzun bir süre gündemi meşgul etti. Toplamda 8 gol sesinin duyulduğu mücadele 6-2 skoruyla son bulurken karşılaşmanın kazanan ekibi Adanaspor oldu.

Böylelikle sezon içerisindeki ilk galibiyetini de almış olan ekip, gelecek haftalar için umut sağladı.

Sezonun 6. Haftasında Ümraniyespor ekibiyle gol sesi olmadan beraberlik yaşayarak puan alan Adanaspor ekibi, sezonun 9. Haftasında Manisa ekibi karşısında aldığı galibiyet ile bir kez daha 3 puanını hanesine ekledi.

Manisa ekibi karşısında son puanlarını alan ve bunu 3-0 skoruyla yapan Adanaspor ekibinin toplamda 9 puanı bulunuyor.

Gelecek Hafta Adanaspor

Sezonun 11. Haftasında bir kez daha sahaya çıkacak olan Adanaspor ekibi, kendi sahasında olacak ve Altınordu ekibini ağırlayacak.