Süper Lig Ne Zaman Başlayacak

Posted by

Ülkemizde Kahramanmaraş’ ta meydana gelen ve 10 ilimizin etkilendiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde ki iki deprem ile milli yas ilan edildikten sonra TFF Türkiye Futbol Federasyonu’ da Süper Lig başta olmak üzere bütün futbol karşılaşmalarını ertelemişti.

Yaşanılan deprem felaketi sonrasında TFF Türkiye Futbol Federasyonu ilk olarak 1 hafta olarak erteledikleri spor müsabakaları’ nı 3 – 4 Mart tarihlerine kadar ertelenmişti.

Karşılaşmalara gelen ertelemeler sonrasında transfer süreçlerinin de TFF Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10 gün daha uzatılması kararı alınarak bu süreçte deprem nedeni ile lig den çekilmek zorunda kalan takımların oyuncularının da başka takımlara transfer süreçlerinin önü açılmış oldu.

SÜPER LİG 3 – 4 MART TARİHİNDE BAŞLIYOR

Süper Lig ve birçok spor müsabakalarının ertelenmesi ile yeniden ne zaman karşılaşmaların kaldığı yerden başlanacağı merak ediliyordu.

TFF Türkiye Futbol Federasyonu yaptıkları açıklama ile Süper Lig de müsabakalar 3 – 4 Mart tarihin den itibaren kaldıkları yerden yeniden devam etmesi bekleniyor.

Süper Lig ekiplerinden olan ve depremden çok fazla etkilenen takımlar dan olan Gaziantep FK ile Hatayspor bu sezon Süper lig ‘in geri kalan kısmında sahada olmayacakları kararlarını da TFF Türkiye Futbol Federasyonu na ilettiler.

Hatayspor ve Gaziantep FK bu sezon ki kalan maçlarında hükmen mağlup olarak sayılacak olurken bu kulüplerin 2023 – 2024 futbol sezonunda; 2022 – 2023 sezonunda bulundukları liglerde sportif faaliyetlerinin devam edecekler.

TFF 1. LİG 7 – 8 – 9 MART – 2. LİG 1 MART TARİHİNDE BAŞLIYOR

TFF 1. Lig ve TFF 2. Lig’ de deprem sonrasında ertelenen liglerden olurken birçok takımın da devam etmesi beklenmiyor.

TFF 1. Lig ertelenen Eyüpspor ve Bodrumspor müsabakasının 7 – 8 – 9 Mart tarihlerinden birinde oynanması sonrasında gelecek haftaların programları yapılarak belirlenecek.

TFF 2. Lig ise 1 Mart Çarşamba günü oynanmaya başlanarak Lig’in 26. ve 27. hafta müsabakaları yeniden planlanacak.

TFF 1. Lig ekiplerinden olan Yeni Malatyaspor ve Adanaspor, TFF 2. Lig ekiplerinden Diyarbekirspor ve 3. Lig 3. Grup takımlarından Malatya Arguvanspor da liglerinden çekilme kararı alan takımlar oldular.

ERTELENEN KARŞILAŞMALAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Süper Lig’in 14. haftasında Beşiktaş’ın, Fraport TAV Antalyaspor’u Vodafone Park’ta konuk edeceği maç öncesi stada çok yakın yerde İstiklal Caddesinde yaşanan patlama nedeni ile ertelenen karşılaşma yeniden planlanarak karşılaşma gün ve saati belirlenecek.

Süper Lig’ de 23. Hafta da 6 Şubat Pazartesi günü oynanması gerekirken ertelenen Hangikredi Ümraniyespor – Adana Demirspor, Giresunspor – Kayserispor ve Fenerbahçe – Konyaspor müsabakalarını 21 – 22 – 23 Şubat tarihlerinde oynanması planlanmaktadır.

TFF 1. Lig de ise 23. Hafta da 6 Şubat Pazartesi günü oynanması gerekirken ertelenen Eyüpspor – Bodrumspor müsabakasının 7 – 8 – 9 Mart tarihlerinden birinde oynanacak.