Adana Demirspor başkanı

Adana Stadının Koltuk Renkleri Ne Olacak?

Posted by

Adana’da yapımına 2014 yılında başlanan stadyum çalışmaları artık bitmek üzere. 6 yıldır süren inşaat çalışmaları sonucunda kalan işler; saha drenaj çalışmaları ve koltuk montajları. 33 bin seyirci kapasitesine sahip olan stat UEFA standartlarına göre yapıldı. Yeni sezonda da Adana seyircisine açılması planlanıyor. Son tartışılan konu ise: Koltuklarhangi renkler olsun? Bu konuya karar verilirse stat en kısa zamanda tamamlanabilir hale gelecek.

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak stadın bir an önce bitmesi ve koltuk renklerinin karara bağlanması gerektiğini söyledi. Adanaspor’un rengi olan turuncu- beyaz ya da Adana Demirspor’un rengi olan açık mavi- koyu lacivert renklerinin kullanılmayacağı açıklandı. Bazı yorumlar stadın bir tarafı farklı renk olurken; diğer tarafı da başka renk olsun yönündeydi. Böylelikle her iki takım taraftarları da memnun olabilirdi. Ama beyaz hariç bu renklerin hiçbiri stat koltuk renginde uygulanmayacak.

Kırmızı – Beyaz

Adana Demirspor başkanı Murat Sancak Adana valisi ile de görüştüğünü alınan ortak kararları sonrasında; stadın koltuk renklerinin kırmızı beyaz olmasına karar verildiğini açıkladı. Milli takım renklerimizin stat koltuklarında kullanılacak olmasının hoş bir durum olacağı düşüncesine varan Murat Sancak ve vali Mahmut Bey koltuk renklerinde son noktayı da böylelikle koymuş oldu.

Bu iki renk arasındaki geçişler ve stil tasarlamaları ile ilgili yeni formülün de geliştirileceği, ortaya güzel bir görünümün çıkacağını belirten Sancak, yeni görüntümüz belirginleşince bilgi vereceğim diye konuştu. Sancak Adana valisi ve belediye başkanına da çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.