Adana Demirspor

Süper Lig Adana Demirspor’u Bekliyor!

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekipleri arasında yer alan Adana Demirspor artık iyiden iyiye Süper Ligi gözüne kestirmiş durumda. Üstelik 1. Ligde son 6 maçının 4 maçını kendi evinden oynayacak olan Adana Demirspor’un oldukça avantajlı olduğu ifade ediliyor. Koronavirüs nedeniyle liglere ara verilen süreçte Adana Spor’un da çalışmalarına bireysel olarak devam ettiği belirtiliyor.

Mavi lacivertli ekibin bu sezon itibariyle Süper Lige yükselme konusunda oldukça iddialı olduğu ifade ediliyor. Bu kapsamda fikstür avantajını da elinde bulunduran Adana Demirspor’un bu sezon itibariyle Süper Lige çıkmak yolunda önemli bir avantaja da sahip olduğu ifade ediliyor.

6 Maçın 4’ünü Evinde Oynayacak

Ligde kalan maçlarından 4’ünü evinde kendi seyircisi önünde oynayacak olan Adana Demirspor takımının sadece 2 kez deplasmana gidecek olması; önemli bir avantaj olarak tanımlanıyor. Mavi Şimşeklerin bu sezon itibariyle Süper Lige çıkma bakımından oldukça önemli bir avantajı elinde tuttuğu da belirtiliyor.

1. ligde topladığı 45 puan ile dördüncü sırada yer alan Adana Demirspor’un bu sezon itibariyle Süper Lig özlemine son vereceği ifade ediliyor. Tam 25 yıllık hasretin bu sezon itibariyle biteceği öngörülürken; fikstür avantajını da elinde bulundurduğu belirtiliyor.