Adana Demirspor

Murat Sancak Bağışları Açıkladı

Posted by

Son günlerde gündemde yer alan bağış konusunda açıklamalarda bulunan Adana Demirspor başkanı; Dimaks şirketi konusunda da birtakım açıklamalarda bulundu. Adana Demirspor’un başkanı olan Murat Sancak yapmış olduğu açıklamada; eski kulüp yöneticilerinden kimlerin ne kadar bağış yaptığı konusuna da açıklık getirdi. Bu zamana kadar kulüp bünyesine kimlerin ne kadar miktarda bağış yaptığına da açıklık getiren Sancak; son zamanların gündemdeki şirketi Dimaks konusunda da açıklamalarda bulundu.

Yapmış olduğu açıklamada; Şentürk Çalık tarafından 535 bin TL bir temliğin bulunduğunu belirten Sancak; Çalık’ın bu miktarın tamamını bağışladığını da sözlerine ekledi. Bu kapsamda Tarkan Kulan’ın da 200 bin TL bir alacağının bulunduğunu belirten Sancak; Tarkan Kulak’ın da bu alacağını bağış yaptığını belirtti. Yine Şerif Gülerin de 300 bin TL bir alacağının bulunduğunu sözlerine ekleyen Sancak; Gülerin de bu alacağından 200 bin TL’sini bağışladığını aktardı.

Sancak Dimaks Şirketi Konusuna Değindi

Adana Demirspor başkanı olan Murat Sancak, kulübe yapılan bağışlara dair yaptığı açıklanmada İsmail Tanrıverdi’nin kulüpten 350 bin TL alacağının bulunduğunu ve Tanrıverdi’nin bu alacağının 200 bin TL’sini bağışladığını sözlerine ekledi. Dimaks firmasının yapmış olduğu bağışa dair bir evrakın bulunmadığını belirten Sancak; onlar bağış yapacaklarını söylemişler; hadi görelim bağışlarını diye sözlerine devam etti.