Adana Demirspor

Adana Demirspor’un 25 Yıllık Süper Lig Hasreti

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Adana Demirspor Play-Off’un final maçında Fatih Karagümrük takımı ile karşılaştı. Yapılan maçın normal süresi 1-1 tamamlandı. Uzatmalardan sonra da skor değişmeyince penaltılara geçildi. Penaltı atışlarında Fatih Karagümrük takımı maçı 6-5 kazanarak Süper Lig’e çıkmaya hak kazandı. Bu durumda Adana Demirspor ise 25 yıldır süren Süper Lig özlemini bir sonraki sezona ertelemiş oldu.

Adana Demirspor’da Hayaller Bir Kez Daha Ertelendi

Play-Off mücadelesinde Süper Lig’e çıkma hayaline çok fazla yaklaşan Adana Demirspor ekibi Fatih Karagümrük ile karşılaştı. Yapılan maçı penaltılarla kaybeden Adana ekibi Süper Lig özlemini dindirememiş olmanın üzüntüsünü yaşıyor. Son 25 yılda 5 kez Play-Off’a kalan ekip bu karşılaşmalardan 3’ünü yarı finalde 2’sini de finalde kaybetti. 

Adana Demirspor’da 3 kez teknik direktör değişikliğinin yapılmasının işe yaramadığı görülüyor. Bu sezona Ümit Özat ile başlayan Adana ardından Uğur Tütüneker ile yoluna devam etti. Ligin 26.haftasında Uğur Tütüneker ile de yollarını ayıran Akdeniz ekibi son olarak Cüneyt Dumlupınar ile anlaştı. Süper Lig mücadelesi veren Adana Demirspor’da 3 teknik direktörün değişmiş olması sonucu değiştirmedi.

Güncel yazılar