Adana Demirspor

TFF’den Adana Demirspor İle İlgili Açıklama

Posted by

Adana Demirspor ekibinin Süper Lig’e çıkacağı ile ilgili çıkan haberlerle ilgili olarak TFF tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Süper Lig’in 22 takımla oynanacağı iddialarına yalanlama geldi.

TFF tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan toplantıda Süper Lig, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig’de küme düşmenin olmayacağı konusunda bir karar verilmiştir. Alınan bu karar ile ilgili son günlerde yapılan bazı değerlendirmeler üzerine açıklama yapmanın zorunlu hale geldiği belirtilmiştir.

Süper Lig’de oynayan takımların sayısının arttırılması konusunda TFF’ye bazı kulüpler ve kulüp yöneticilerinin istekleri söz konusu olmuştur. Bu konuda TFF yaptığı açıklamada TFF 1.Lig’den Süper Lig’e çıkan tek takım olduğunu onun da maçı penaltılarla kazanan Fatih Karagümrük olduğu belirtilmiştir.

Zeydan Karalar Sosyal Medya Aracılığıyla İstekte Bulundu

Sosyal medya üzerinden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir açıklama yaptı. Bu açıklamada ligin 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor takımının Süper Lig’e çıkması gerektiğini belirtti. Bu konuda ilgili yerlerle görüştüğünü belirten Karaların bu sözünün maksadını aştığı belirtildi.

Maçtan sonra Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak Fatih Karagümrük’ü tebrik ederek onların üst lige yükselmelerini kabul ettiğini ifade etmişti.

TFF tarafından yapılan açıklamada Zeydan Karalar’ın yaptığı açıklamaların Türk futboluna zarar verdiği belirtildi.

Güncel yazılar