Adana Demirspor

Adana Demirspor’da Hedef Doğrudan Süper Lig

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Adana Demirspor ligde son haftaya girildiğinde Süper Lig’e direkt çıkma hedefine sahip bulunuyor. Ligde 3.sırada yer alan ekip bu hafta İstanbulspor ile yapacağı maçı kazanıp sonra da Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un çıkacağı maçta kaybetmesini beklemek istiyor. Böylece ilk 2 sıraya yükselerek Süper Lig’e çıkmayı hedefliyor.

1.lig ekiplerinin ilk 2 sıradaki takımların direkt Süper Lig’e çıkacağı ardından gelen 4 takımın da Play-Off’da oynayacağı biliniyor. TFF 1.Ligde Hatayspor’un şampiyonluğu kesinleşmişti. 2.sırada yer alan Büyükşehir Belediye Erzurumspor ise 59 puana sahip. Adana ekibi ise 58 puanla 3.sırada yer alıyor.

Dumlupınar İnancımızı Kaybetmedik

Adana Demirspor 18 Temmuz Cumartesi günü kendi sahasında İstanbulspor’u konuk edecek. Adana ekibi bu maçı kazanarak Erzurum’un maçının bitmesini bekleyecek. Takımın teknik direktörü Cüneyt Dumlupınar ligin son maçına İstanbulspor ile çıkacaklarını ve bu maçı olmak istediklerini söyledi.

Cüneyt Dumlupınar Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u 2-1 yendikten sonra Altay maçını kaybederek puan kaybı yaşadıklarını söyledi. Ayaklarına gelen avantajı iyi değerlendiremediklerini ancak inançlarını kaybetmediklerini ifade etti. Süper Lig’e çıkma konusunda inançlarını hiç kaybetmediklerini, cumartesi günkü maçı oynayıp sonuçlarına bakacaklarını söyleyen Dumlupınar Altay maçını kazansaydık başka şeyler konuşuyor olacaktı şeklinde konuştu.

Güncel Yazılar