ADANA DEMİRSPOR SON DAKİKALARDA YIKILDI

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu Spor Toto 1.lig kapsamında yapılan 27 hafta mücadelesinde Adana temsilcisi Adana Demirspor ligden düşmesi neredeyse kesinleşmiş olan Eskişehirspor’a konuk oldu.

Adana’nın güçlü temsilcisi Adana Demirspor Eskişehir’e konuk olduğu kolay görünen karşılaşmada puan kaybı yaparak elimdeki avantajı iyi değerlendiremedi. Adana Demirspor’un golünü mücadelenin 89 dakikasında Emircan Altıntaş kaydederken, ev sahibi Eskişehirspor’un golünü 90 + 4 dakikada Sezgin Coşkun kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde teknik direktörlük koltuğuna oturan Samet Aybaba yönetiminde elde etmiş olduğu 3 maçlık galibiyet serisinin ardından 1-1’lik skor ile berabere kalan Adana Demirspor puanını 49’a çıkarmayı başardı.

AYBABA’NIN AÇIKLAMALARI

Karşılaşmanın sonunda açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba, Eskişehirspor gibi hedefi kalmayan takımlara karşı baskılı oynayarak erken dakikalarda bir gol bulunması gerektiğini bulunan bu erken görün vermiş olduğu motivasyon eksikliğinden faydalanılması gerektiğini, oyuncularının birçok pozisyon bulunduğunu ancak hiçbirini golle sonuçlandıramadığından bahsederken, onun genelinde ortaya koyan performansın kendisini mutlu etmediğini, erken dakikalarda gol bulmayı beklediğini ve erken dakikalarda gelecek bir golle rakip takımın daha hücuma yönelik oynayarak savunmasında boşluklar ölebileceğini söyle de.

Sebebi ne olursa olsun Adana Demirspor gibi hedefleri olan bir takımın maçları liderliği ele aldıktan sonra böyle basit bir gol yememesi gerektiğini ve bu golün ve bu karşılaşmanın kendilerine ders olacağından bahsederken önlerinde getirdik maçı daha olacağını ve hepsinin bir final niteliğinde olacağından bahsetti.

ESKİŞEHİR HOCASININ AÇIKLAMALARI

Eskişehirspor’un zor şartlar altında Lig karşılaşmalarına hazırlanmaya çalıştıklarını ne oyuncularının sahip olduğumu şartları kolay duruma çevirmek için çok emek harcadıklarını en önemlisi de Eskişehirspor gibi büyük bir armanın herkese hatırlatılması gerektiğini gösterdiklerine durum ne olursa olsun Sonuna kadar mücadele ettiklerini ve mücadele etmeye devam edeceklerini belirtirken topu ileriye Kalesi’nde gol görmeden taşıya bildikleri durumunda sahada rakip takımdan daha iyi mücadele eden bir ekip haline geldiklerini söylerken oyuncularının çok çalıştığını Bu durumun Eskişehirspor tarihindeki en kötü durum olacağından bahsetti.

İlerleyen dönemlerde çok daha iyi performans sergileyerek elinde en üst sıralara oynayan bir ekip olmasını beklediğinden söz etti.