ADANA DEMİRSPOR DİKİŞ TUTTURAMIYOR

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in köklü ekiplerinden olan Adana Demirspor geçtiğimiz 10 sezonda teknik direktör anlamında bir türlü dikiş tutturamadı.

En son 2011-2012 sezonunda bir teknik direktör ile sezonu tamamlamaya Başaran Adana Demirspor geriye kalan sezonlarda teknik direktörlük koltuğuna bir sezon içerisinde birden fazla ismi getirdi.

Geçtiğimiz on sezon içerisinde en istikrarlı performansı gösteren tecrübeli teknik direktör Ünal Karaman 2014/2015 sezonunda Adana Demirspor’un teknik direktörlük görevini yapmıştı.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla oynanan 27 karşılaşmanın ardından Adana temsilcisinde 4 farklı resim teknik direktörlük koltuğuna oturdu. Geride bıraktığımız 10 sezon itibarıyla Ünal Karaman haricinde mavi şimşekler de teknik direktörlük koltuğunda tam 22 teknik direktör göreve getirildi. Bu isimlerin haricinde sezonu tamamlamayı Başaran tek isim ise Ünal Kahraman oldu.

GEÇTİĞİMİZ 10 SEZONDAKİ İSİMLER

Mavi şimşekler 2011 sezonunda Ercan Albay ile iyi bir performans ortaya koyarak play-off mücadelesi sonrası Türkiye Futbol Federasyonu birinci lige yükselmeyi başarmıştı. Bu sezonun ardından Ercan Albay ile yola devam etmeme kararı alan mavi lacivertliler teknik direktörlük koltuğuna Osman Özdemir’i getirdi.

Bu sezonun sonrasında geçen tam 9 farklı sezonda 19 farklı teknik Adam ile çalışan mavi şimşeklerde en az görev yapan isim ise 12 gün kadar teknik direktörlük koltuğunda oturan Nurettin Yılmaz oldu.

Geçtiğimiz 10 sezonda takımın başında yer alan en istikrarlı isim ise 302 gün görev yaparak Ünal Karaman oldu. mavi şimşekler de 2011-2012 sezonunun başlangıcından itibaren içerisinde bulunduğumuz sezona kadar 2 kez Ercan Albay, Osman Özdemir, 3 kez Mustafa Uğur,Ünal Karaman, Yücel İldiz, Tayfur Havutçu, Nurettin Yılmaz, iki kez Yılmaz Vural, Osman Özköylü, Erkan Sözeri, Tekin İncebaldır, Giray Bulak, Engin İpekoğlu, Gürcan aday, Timuçin Bayazıt, Hakan Kutlu, iki kez Ümit Özat, Kubilay Han Yücel, iki kez Cüneyt Dumlupınar, Uğur Tütüneker ve Serkan Damla yönetiminde  Lig ve kupa kapsamında karşılaşmaları çıktı. Mavi şimşeklerin şu anki teknik direktörlük koltuğunda ise tecrübeli isim Samet Aybaba oturuyor.

2020-2021 SEZONU

Adana Demirspor 2020/2021 sezonu başladığında henüz Türkiye Futbol Federasyonu 1. lig karşılaşmaları başlamadan Adana Demirspor’un teknik direktörlük koltuğuna Cüneyt Dumlupınar’ı getirmişti ancak dik karşılaşmaları başladığında teknik direktörlük koltuğuna Ümit Özat vardı.

Ümit Özat takımın başında geçirmiş olduğu 95 günün ardından yerini tekrar Cüneyt Dumlupınar’a bıraktı fakat Cüneyt Hoca takımın başında yalnızca 66 gün kalabildi. Daha sonra takımın başında görev yapan ve Keçiörengücü karşılaşmasında görev yapan Serkan Damla yerini tecrübeli isim Samet Aybaba’ya bıraktı.