Yeni Adana Stadyumu

Yeni Adana Stadyumu Hibrit Çimle Kaplandı

Posted by

Adana’da yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve UEFA standartlarında yapılan 33 bin kişilik Yeni Adana Stadyumu hibrit çimle kaplandı. Yeni sezona yetiştirilmeye çalışılan stadda koltukların montajının çoğun yapıldı. Ayrıca stadyumun giriş ve çıkışlarındaki koridorlar da Adanaspor ve Adana Demirspor renklerine boyandı.

Adana’nın Sarıçam ilçesinde TOKİ tarafından yapımı gerçekleştirilen stadyum102 dönümlük bir arazinin 43 dönümlük bölümü üzerine inşa edildi. Yapımı tamamlanmak üzere olan stadda sosyal tesisler de bulunuyor. Ayrıca 10 asansörü ve 2 yürüyen merdiveni bulunurken 104 adet turnike ile taraftarlar içeri alınacak. Stadın içinde basın ve VIP tribünü de bulunuyor.

Yeni Sezona Hazır Olacak

2014 yılında yapımına başlanan Yeni Adana Stadyumu 6 yılı sonunda tamamlanarak Adanalı sporseverlerin hizmetine sunulacak. Bu yıl tamamlanması ve önümüzdeki sezon açılması planlanan stadyumda sahaya hibrit çim serilme işlemi tamamlandı. Serilen çimlerin düzenli olarak sulandığı ve maçlara hazır hale getirilmeye çalışıldığı drone ile alınan görüntülerle belirlendi.

Güncel Yazılar