Roberto Mancini Adana Yolculuğunu Erteledi

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performans ve yaptığı transferlerle herkesin dikkatini çeken Adana Demirspor, Roberto Mancini ile buluşamıyor.

Mavi Şimşekler, yıllar evvel takımına başına gelip ortaya koyduğu vizyonla Adana Demirspor’u küllerinden yaratan Başkanı Murat Sancak ile yeni hikayeler yazmakta.

Bu hikayelerin en güzellerinden biri elbette bu sezon yazılıyor. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’na yıllar sonra Adana Demirspor da katıldı.

Uzun süreli alt lig maceralarının ardından nihayet hak ettiği en üst turnuvaya dönen Mavi Şimşekler, yaz döneminde sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da konuşulmuştu.

Bunun en önemli sebebi ise başta Mario Balotelli olmak üzere yapılan sansasyonel transferler idi. Younes Belhanda, Jonas Svensson, Birkir Bjarnason, Matias Vargas ve Arjaner Muric gibi önemli isimleri kadroya katan Murat Sancak, takımı Spor Toto Süper Lig’de tutmak konusunda ne kadar kararlı olduğunu göstermişti.

Bu isimler arasında Mario Balotelli’nin öne çıkmasının elbette bir sebebi vardı. Kariyeri boyunca sahip olduğu müthiş yeteneklerini Inter, Manchester City, AC Milan, Liverpool, Olimpik Marsilya gibi Avrupa’nın devlerinde sergileyen İtalyan forvet, disiplinsizlikleri sebebiyle buralarda tutunamamıştı.

İtalya Milli Futbol Takımı’nın da bir dönem 9 numarası olan Mario Balotelli’nin yeteneklerinden hiçbir zaman kimsenin şüphesi olmamıştı. Onun asıl sorunu her daim disiplin idi.

Mario Balotelli, sırf bu yüzden İtalya Serie C takımlarına kadar düştü. Ancak onun Adana şehrimizle uyum sağlayacağına inanan Başkan Murat Sancak, sürpriz bir hamleyle İtalyan süper yıldızı kadroya kattı.

Yıllardır 3 büyüklerin bile getiremediği bir oyuncuyu Adana’ya getirmek elbette gündem oldu.

Roberto Mancini İtalyan Yıldızın Gelişimini Gördü

roberto mancini

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda kupaya ulaşan İtalya Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Roberto Mancini, geçtiğimiz haftalarda verilen milli arada Mario Balotelli’yi kadroya çağırarak herkesi şaşırttı.

Spor Toto Süper Lig’de geçmiş dönemde Galatasaray ile başarılı bir süreç geçiren ve Türkiye’deki bağlantılarını koruyan Roberto Mancini, Adana Demirspor’un performansına da belli ki kayıtsız kalmamıştı.

Mario Balotelli’nin belki de kariyerinin hiçbir noktasında hissetmediği kadar huzurlu olduğunu fark eden Roberto Mancini, ona gök mavili formayla şans verebileceğini gösterdi.

Bu sezon şu ana kadar çıktığı 20’si Spor Toto Süper Lig olmak üzere 22 maça çıkan Balotelli, 11 gol 5 asist ile Mavi Şimşekler’i sırtladı.

Roberto Mancini Gelişini Erteledi

Mario Balotelli’nin gelişimine yakından şahit olmak isteyen Roberto Mancini, Adana Demirspor’un Beşiktaş ile oynayacağı maça gelecekti.

Bunun temel sebebi Mario Balotelli olsa da Mister Mancini, Roma’dan yakın arkadaşı olan Vincenzo Montella’yı da desteklemek istiyordu. Ancak ne yazık ki Mancini, geçtiğimiz günlerde Vincenzo Montella’yı arayarak programında değişiklikler olduğunu bildirdi.

Yine de arkadaşını ve öğrencisini bizatihi izlemek istediğini bildiren İtalya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü, sonraki haftalarda Adana’ya mutlaka geleceğinin sözünü verdi.

Kültürü ve yemekleriyle eşsiz şehrimiz Adana, İtalyan teknik direktörü de en iyi şekilde ağırlamak için tüm misafirperverliği ile bekliyor.