Mario Balotelli Milli Takıma Çağırıldı

Posted by

Adana Demirspor’un 2020/2021 sezonunda gösterdiği başarılı performansla birlikte Süper Lig’e yükseldikten sonra kadrosuna yaptığı eklemeler içerisinde futbolumuzun klasikleşen deyimiyle “pastanın çileği” olan Mario Balotelli, takımda gösterdiği başarılı ve olgun performansın mükafatını aldı. Takıma katıldığı günden bu yana İtalya Milli Takımı’na geri dönebilmek adına önemli bir çaba sarf eden İtalyan golcü, Manchester City’de de beraber çalıştığı teknik direktör Roberto Mancini tarafından kadroya davet edildi.

Mario Balotelli’nin Muradı

Dünya futbolunun en kendine has simgelerinden birisi olan ve çok uzun bir süre oynadığı futbol veya sahip olduğu yeteneklerden daha çok adının karıştığı vukuatlar nedeniyle basında adı geçen Mario Balotelli, Adana Demirspor’da kendini buldu.

Yetenekleri konusunda hiçbir kuşku bulunmayan ve Türkiye’deki birçok takımla da adı geçtikten sonra Adana Demirspor’a transfer olarak beklenmedik bir karara imza atan İtalyan golcü, sezon başında takımının teknik direktör değiştirip Vincenzo Montella’yla el sıkışmasından sonra başka bir oyuncu haline geldi.

Çok daha olgun ve hem takım hem de kendisi adına mücadele eden bir performans sergileyen Mario Balotelli, vatandaşı ve teknik direktörü Montella’nın da basına yaptığı açıklamalarda ifade ettiği gibi uzun bir süredir İtalya Milli Takımı’na çağırılmak adına ekstra bir çalışma temposuna girmişti.

En son 7 Eylül 2018 tarihinde oynanan Uluslar Ligi mücadelesinde Polonya’ya karşı Milli Takım formasını terleten Mario Balotelli, 3 seneyi aşkın bir süreden sonra muradına erdi ve İtalya Milli Takımı’nın 26-28 Ocak arasında yapacağı kampa çağırıldı.

Adana Demirspor’un Başarısı

Sezon başında kadroya katıldığında hemen hemen herkesin klasikleşmiş bir Türk takımı transferi olarak nitelendirdiği Mario Balotelli, takımda gösterdiği performansla birlikte tüm eleştirilere yanıt vermiş oldu.

Kariyerinde yaşadığı birçok olaya rağmen uzun bir süre en üst seviyede top koşturan Mario Balotelli, buna rağmen eline geçen fırsatları cömertçe harcamış ve Adana Demirspor’a da İtalya Serie B takımı Monza’dan transfer olmuştu.

Artık kariyerinin son birkaç senesine giren ve çok daha olgun bir görüntü sergileyen İtalyan golcü, özellikle Milli Takım’a geri dönebilmeye yönelik çalışmaları ve sahadaki performansıyla birlikte hem Adana Demirspor’u yükseltti hem de kendisi hedefine ulaştı.

Bu sezon Süper Lig’de forma giydiği 19 maçta attığı 8 gol ve yaptığı 3 asistin yanı sıra takım içerisindeki rolüyle birlikte hücumların organize edilmesinde de büyük katkısı olan Mario Balotelli ile alakalı olarak Adana Demirspor’un oynadığı kumar da tutmuş oldu.

Kariyerinde Inter, Manchester City, Liverpool, Milan, Nice, Marsilya gibi takımlarda forma giymiş ve toplamda 70 milyon Euro’ya yakın bonservis bedeli ödenmiş bir oyuncu olarak zihinsel olgunluğunu daha da erken sağlamış olsa çok daha üst seviyelerde olması konusunda şüphe olmayan Mario Balotelli, Adana Demirspor’da bu başarıyı gösteriyor.