Newcastle United Balotelli’yi İstiyor

Posted by

Dünya futbolunun şımarık çocuğu olarak bilinen Mario Balotelli, 2021/2022 sezonunda uzun bir süredir transfer haberlerinde adının beraber geçtiği Türkiye’ye gelmiş ve o haberlerde hiç yer almayan bir takım olan Adana Demirspor’a transfer olmuştu. Bir hayli uzun süredir düşüşte olan kariyerinin bu gidişatına Adana temsilcisinde dur diyebilen ve gösterdiği performansla birlikte İtalya Milli Takımı’nın geniş kadrosuna çağırılarak 3.5 yıl aradan sonra Milli Takım’a dönen Mario Balotelli’nin bu yükselişi Avrupa’nın da dikkatini çekti. Basında yer alan son haberlere göre el değiştirdikten sonra Dünya’nın en zengin takımı haline gelen Newcastle United, Mario Balotelli’ye kancayı taktı.

İngiltere’ye Dönüş

Dünya futbolunun en kendine has karakterlerinden birisi olan ve üstün yeteneklerine rağmen bu kendine has karakteri nedeniyle transfer olduğu birçok büyük kulüpte dikiş tutturamayan Mario Balotelli, Türkiye kariyerinde ise bambaşka bir oyuncu haline geldiğini gösterdi.

Artık 31 yaşına gelen ve çok daha olgun bir görüntü çizen İtalyan golcü, takımının bu sezon beklentileri çok aşan performansına büyük katkı sağlarken, attığı goller ve yaptığı asistlerle de İtalya Milli Takımı Teknik Direktörü Roberto Mancini’nin dikkatini çekti ve 3.5 yıl aradan sonra Milli Takım’a geri döndü.

İtalya Milli Takımı’na geri dönmesiyle birlikte Avrupa’nın dikkatini daha da çeken Balotelli ile ilgili son iddialar ise geçtiğimiz aylarda el değiştiren ve yeni sahiplerinin malvarlığıyla birlikte Dünya’nın en zengin kulübü olarak anılmaya başlayan Newcastle United’ın Balotelli’yi transfer etmek istediği yönünde.

El değiştirdikten sonra çok pahalı transferler yapması ve Dünya yıldızlarını kadrosuna katması beklenen Newcastle United’da yöneticiler bu gibi beklentilerin en azından takım tam bir raya oturana kadar gerçekleşmeyeceğini dile getirse de futbolseverleri bu açıklama pek tatmin etmemişti.

Yine de oldukça cömert transferler yapan ve 30 milyon Euro karşılığında Chris Wood’u, 29 milyon 400 bin Euro karşılığında Joe Willock’u ve 15 milyon Euro karşılığında Kieran Trippier’i kadrosuna katan İngiltere temsilcisi, Mario Balotelli için de kesenin ağzını açarsa sürpriz yapmış sayılmaz.

Balotelli’nin Sevgisi

Newcastle United’ın Mario Balotelli’ye ilgi duyduğuna dair haberlerle birlikte, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın İtalyan golcüyle alakalı yaptığı açıklamalar da tekrar hatırlanmış oldu.

Murat Sancak, Mario Balotelli’nin takımda çok memnun olduğunu ve kendisiyle arasının çok iyi olduğunu dile getirmiş ve Balotelli’nin yapısını kendisine benzettiğini oyuncuya da ifade ettiğini dile getirmişti.

Mario Balotelli’ye sık sık transfer teklifi geldiğini ancak bu teklifleri belirli bir ücretin altında olduğu için dikkate almadıklarını belirten Sancak, oyuncunun serbest kalma maddesinin bu ücretten daha az olduğunu ancak Mario Balotelli’nin çevresine dahi başkanın kendisini göndermemesi durumunda takımdan ayrılmayacağını veya para kazandırmadan gitmeyeceğinden bahsettiğini ifade etmişti.

Adana Demirspor formasıyla birlikte eski günlerine dair görüntüler sergileyen Balotelli, 9 gol ve 2 asiste imza attı.