İtalyan Kulüpleri Abdülkerim Bardakçı’nın Peşindeler!

Posted by

Galatasaray 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile tamamlamak istiyor. Teknik direktör Okan Buruk bu sezon neredeyse tüm oyuncularından faydalandı. Bazı oyuncular Buruk sayesinde kariyerlerinin belki de en iyi dönemini geçiriyorlar. Abdülkerim Bardakçı da bu isimlerden birisi!

Deneyimli oyuncu sezon başında Galatasaray’a transfer olduğunda kendisi hakkında çok sayıda önyargı vardı. Galatasaray oyuncu için eski kulübüne 2 milyon 800 bin Euro ödeyecekti. Abdülkerim’in bu parayı hak eden bir oyuncu olmadığına inanılıyordu. Fakat, 1994 doğumlu stoper ortaya koyduğu performans ile herkesi yanılttı. Milli takıma seçilmeyi başardı. Hatta, performansı sayesinde İtalyan kulüplerini de peşine taktı.

Üç İtalyan Kulübü Abdülkerim’i Transfer Etmek İstiyor

İtalya Serie A; geçmişten bu yana defans oyuncuları ile ünlüdür. Birçok stoperin yolunun İtalya’dan geçtiğini söyleyebiliriz. Bu ligdeki takımlar genellikle üçlü defansı tercih ederler. Bir başka deyişle, sahaya üç stoper ile çıkarlar. Bu yüzden, kadrolarında çok sayıda stopere yer verirler. Abdülkerim Bardakçı sezon başından bu yana ortaya koyduğu performans ile İtalyan kulüplerinin gözdesi olmayı başardı. 29 yaşındaki oyuncuyu isteyen kulüpler arasında Atalanta, Udinese ve Torino bulunuyor. Bu kulüpler; Abdülkerim’i sezon sonuna kadar takip etmeyi düşünüyorlar.

Galatasaray’ın Oyuncuyu Satmaya Pek Niyeti Yok!

Sarı kırmızılı takımın tek hedefi 2022 – 2023 sezonunu şampiyonluk ile noktalamak! Teknik direktör Okan Buruk önümüzdeki sezon da takımın başında olacak. Okan Buruk; yabancı sınırını da düşünerek planlamalar yapıyor. Abdülkerim Bardakçı bu planlar içerisinde önemli bir yer tutuyor. Galatasaray’ın deneyimli stoperi göndermeye pek niyeti yok! Yönetim oyuncu için 7 milyon Euro istemeyi düşünüyor. Bu miktarın altındaki tekliflerin değerlendirilmeyeceğini daha şimdiden söylemek gerekir.

Abdülkerim Bardakçı’nın Performansı Parmak Isırtıyor

1994 doğumlu oyuncu bu sezon Süper Lig’de 20 maçta forma şansı buldu. Söz konusu maçlarda sahada bin 755 dakika kaldı. Defanstaki başarılı oyununun yanı sıra iki gol atıp iki asist yaparak hücuma katkı sağlaması ile de dikkat çekti. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda da iki maçta 15 dakika şans buldu.

Abdülkerim Bardakçı’nın Galatasaray ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek. Oyuncunun maaşının ideal seviyede olması ciddi bir avantaj! Abdülkerim Bardakçı takımdan ayrılmasa dahi Galatasaray’ın ilk 11 oyuncusu olmaya devam edecek. Okan Buruk’un kendisinden vazgeçmeye pek niyeti yok!