Galatasaray ile Lale Orta Arasındaki Gerilim Sürüyor

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon şampiyonluğun en büyük favorisi! Galatasaray en yakın rakibi Fenerbahçe’nin altı puan önünde liderliğini sürdürüyor. Ancak, Galatasaray için her şeyin yolunda gitmediğini söyleyebiliriz.

Sarı kırmızılı takım Süper Lig’in 26. haftasında Konyaspor ile karşı karşıya geldi. Bu maçı uzatma dakikalarında yediği gol ile 2-1 kaybetti. Galatasaray yönetimini sinirlendiren bir diğer husus Lale Orta konusu oldu. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta’nın bazı pozisyonlar ile ilgili hususlarda taraflı davrandığı iddia ediliyordu.

Lale Orta Kendisini Savundu

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Lale Orta; kendisine yöneltilen suçlamaların kesinlikle doğru olmadığını söyledi. Yayıncı kuruluşun yorumcularına baskı yapılmadığını dile getirdi. Müsabaka özet görüntülerine pozisyon ekletilmesi gibi bir hususun söz konusu olmadığını belirten Lale Orta; görüntülerin sızdırılmasının veya amacından saptırılarak kullanılmasının kesinlikle söz konusu olmadığını ifade etti.

Lale Orta’ya yönelik eleştirilerden birisi de maçlar sırasında Var odasına girildiği yönünde idi. Ancak, Orta; böyle bir şeyin de söz konusu olmadığını dile getirdi. Var merkezine girilmesinin ve buradan görüntü alınmasının da bir iftira olduğunu söyleyen Orta; göreve geldiği günden bu yana hem kendisinin hem de arkadaşlarının çok iyi çalıştığını sözlerine ekledi.

Galatasaray Birçok Konudan Rahatsız!

Galatasaray Kasımpaşa ve Konyaspor maçlarında yaşananlarla ilgili olarak birtakım şikayetlerde bulundu. Her şeyden önce, Kasımpaşa maçında Nicolo Zaniolo’ya yapılan hareketin kırmızı kart ile cezalandırılması gerektiğinden bahseden Galatasaray MHK’nın bu konuyla ilgili açıklama yapmamasından şikayetçi oldu. Lale Orta’nın Var odasındaki görüntüleri dışarıya sızdırdığını ve hakem yorumcularına baskı yaptığını iddia eden Galatasaray’ın konuyla ilgili şikayetleri bitecek gibi durmuyor.

Galatasaray’ın iddiaları bunlarla sınırlı değil! Lale Orta’nın hali hazırdaki görüntüyü başka bir görüntü ile de değiştirdiği söyleniyor. Ayrıca, eski hakemleri arayarak kendisine dair operasyon yapıldığına dair ifadeler kullandığı da söyleniyor.

Sonuç olarak, Galatasaray ile MHK Başkanı Lale Orta arasındaki gerilimin devam edecek gibi durduğunu söyleyebiliriz.

Sarı Kırmızılı Takım Milli Aranın Ardından Adana Demirspor ile Karşı Karşıya Gelecek

Galatasaray Konyaspor yenilgisinin ardından Süper Lig’de Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek. Maçın tarihi ve saati henüz tam olarak belli olmadı. Türkiye Futbol Federasyonu önümüzdeki günlerde Süper Lig’in 27. haftasının programını açıklayacaktır.

Galatasaray Süper Lig’in ilk yarısında deplasmanda Adana Demirspor ile karşı karşıya gelmişti. Söz konusu maç 0-0 berabere bitmişti. Galatasaray bu defa rakibini yenmek istiyor. Sarı kırmızılı takım bu maçı kazanarak Konyaspor yenilgisini telafi etmenin derdinde!

Adana Demirspor maçı hakkında konuşmak için oldukça erken! Yine de teknik direktör Okan Buruk’un bu maçta birtakım değişiklikler yapacağı ifade edilebilir. Sakatlığından dolayı son iki maçta forma giyemeyen Dries Mertens’in bu maça ilk 11’de başlayacağı dile getiriliyor.