DEMİRSPOR’DA 2 OYUNCU İLE AYRILIK

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu bir Lig’in güçlü ekiplerinden olan Adana temsilcisi Adana Demirspor iki oyuncuyla daha yollarını ayırdığını açıkladı. Mavi şimşeklerden yapılan açıklama sonrası Mehmet Akyüz ve Lucas Rangel ile yolların ayrıldığı belirtildi.

GİDEN OYUNCULAR HAKKINDA BİLGİLER

Türkiye Futbol Federasyonu bir Lig’in Süper Lig’e çıkma da en büyük adaylarından biri olan mavi lacivertli kulüp Adana Demirspor deneyimli forvet oyuncusu Mehmet Akyüz ve geçtiğimiz kış transfer periyodunda takıma dahil etmiş olduğu Brezilyalı futbolcu Lucas Rangel ile Sözleşmelerin karşılıklı olarak feshedildiğini bildirdi.

Mavi lacivertli kulüpten yapılan açıklama doğrultusunda futbolcular Mehmet Akyüz ve Lucas Rangel ile Karşılıklı olarak kulübün anlaştığını ve oyuncular ile yolların ayrıldığını belirtirken her iki oyuncuya da kulübe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür edildi de bu dakikadan sonraki futbol yaşantılarında başarılar dilendi.

Yukarıdan Aydemir ve spor takımından Geçtiğimiz sezon Adana Demirspor’a 150 bin Euro bonservis bedeli ödenerek katılmış olan tecrübeli hücum oyuncusu Mehmet Akyüz Adana Demirspor forması altında Türkiye Futbol Federasyonu birinci lig kapsamında 23 karşılaşmada forma giyerken 9 kez rakip fileleri havalandırdı ve 2 de Asist yaparak 11 gole doğrudan katkı sağlamıştı.

Deneyimli hücum oyuncusu Türkiye Kupası kapsamında da iki karşılaşmada forma giyerken bir kez rakip fileleri havalandırma başarısı göstermişti.

  26 yaşındaki Brezilyalı hücum oyuncusu Lucas Rangel ise geçtiğimiz kış transfer periyodunda Adana Demirspor kadrosuna dahil olmuş ve Spor Toto 1.lig kapsamında 7 karşılaşmada forma giyerken 1 kez rakip fileleri havalandırma başarısı göstermişti.

ADANA DEMİRSPOR’UN LİG DURUMU

Adana’nın mavi lacivertli ekibe Adana Demirspor Spor Toto 1.lig kapsamında yapmış olduğu 28 karşılaşmanın ardından 15 Mücadele’de rakiplerine Üstün gelerek 3 puanı alırken 7 karşılaşmada rakibi ile berabere kaldı ve 6 karşılaşmadan ise boynu bükük ayrılan taraf oldu.

Rakip fileleri tam 47 kez havalandırma başarısı gösteren Adana Demirspor kalesinde gördüğü 24 gole engel olamadı. Mavi lacivertli ekip toplamda 52 puana sahipken Spor Toto 1.lig Lider Giresunspor ile arasında yalnızca 5 puan bulunuyor ve 4 sırada yer alıyor.