DEMİRSPOR BERABERLİKLE YETİNDİ

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in 21. haftasında Adana derbisi heyecanı yaşandı. 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan Adanaspor – Adana Demirspor derbisi nefesleri kesti.

Adana Demirspor, Hasan Kılıç’ın penaltısıyla öne geçti, Adanaspor Ergin Keleş’in golleriyle geriden geldi ama Adana Demirspor’da 90+4’te sahneye çıkan Rangel skoru belirledi ve karşılaşma 2-2’lik eşitlikle sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in 21. haftasında Adanaspor ile Adana Demirspor kozlarını paylaştı. 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı Kadir Sağlam yönetti.

Adanaspor ile Adana Demirspor, 63. kere yüz yüze geldi. Kentin iki mühim ekibi içinde geride kalan 63 resmi maçta Adanaspor 22, Adana Demirspor 16 yengi aldı, 25 karşılaşmada kazanan çıkmadı.

KARŞILAŞMANIN GOLLERİ

Karşılaşmanın 4. dakikasında Adana Demirspor Hasan Kılıç’ın penaltı golüyle ilk devreyi 1-0 önde tamamladı. İkinci yarıya iyi süregelen Adanaspor, Ergin Keleş’in 55. dakikada attığı golle eşitliği yakaladı. 75. dakikada bir kere daha sahneye çıkan Ergin, kendisinin ve takımının 2. golünü kaydetti.

Geriye düşmesinin arkasından oyun üstünlüğünü eline alan Adana Demirspor, 90+4. dakikada Rangel ile golü buldu. Büyük bir heyecana haiz olan karşı karşıya gelme 2-2’lik eşitlikle sona erdi.

Bu sonucun arkasından Adanaspor 25 puanla 12. sırada yer aldı. Adana Demirspor ile rakiplerinin kazanılmış olduğu haftada eleştiri 2 puanı yitirdi ve 38 puanla 4. basamakta kaldı. Adanaspor ile Adana Demirspor, 63. kere yüz yüze geldi. Kentin iki mühim ekibi içinde geride kalan 63 resmi maçta Adanaspor 22, Adana Demirspor 16 yengi aldı, 25 karşılaşmada kazanan çıkmadı.

63. KARŞILAŞMA BERABERE SONUÇLANDI

Adanaspor ile Adana Demirspor, 63. kere yüz yüze geldi. Kentin iki mühim ekibi içinde geride kalan 63 resmi maçta Adanaspor 22, Adana Demirspor 16 yengi aldı, 25 karşılaşmada kazanan çıkmadı. Adana Demirspor, rakibi karşısında en değişik galibiyetini 1995-1996’da turuncu-beyazlıları 5-1 yenmeyi başardı.

Bu sürem TFF 1. Lig’in 4. haftasında Adana Demirspor’un ev sahipliğinde oynanan karşılaşmada ise gol sesi çıkmadı. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in 21. haftasında Adana derbisi heyecanı yaşandı. 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan Adanaspor – Adana Demirspor derbisi nefesleri kesti.

Karşılaşmada baskın taraf Adana Demirspor bulunmasına karşın maç 2-2 beraberlikle bitti. 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı Kadir Sağlam yönetti. Süper Lig hedefi için kıyasıya mücadele devam ederken, rakiplerinin puan aldığı haftada Adana Demirspor puan kaybı yaşadı.