ADANA DEMİRSPOR VE ADANASPOR KOZLARINI PAYLAŞACAK

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında oynanacak olan Adana derbisi çerçevesinde Adanaspor ve Adana Demirspor yüz yüze gelecek. Karşılaşma, Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz gerçekleşecek. Karşılaşmayı hakem, Kadir Sağlam yönetecek. Kadir Sağlam’ın yardımcılıklarını ise Utku Tunavelioğlu ve Anıl Usta üstlenecek.

Adanalı 2 takımın kıyasıya mücadelesi için tüm Adanalılar nefesleri tuttu. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de yüz yüze gelecek olan Adanaspor ve Adana Demirspor taraftarları bu karşı karşıya gelme için fazlaca heyecanlı!

Adana’nın iki köklü ve rakip ekibi geride bırakılan 62 maç kapsamında; Adanaspor’un 22, Adana Demirspor’un ise 16 galibiyeti var. 24 karşılaşma ise tarafların 1’er puan almasıyla sonuçlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de 37 puanla 4. sırada yer edinen Adana Demirspor, Süper Lig’e yükselme hedefleri içerisinde! Adanaspor ise 24 puanla 11. sırada yer alıyor. Önümüzdeki karşı karşıya gelme her iki ekip için de oldukça önemli.

ADANA DERBİSİNİN GÜNÜ VE SAATİ

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında 21. haftasında, Adanaspor-Adana Demirspor takımları yüz yüze gelecek. Karşılaşma, 14 Şubat Pazar günü saat 19.00’da gerçekleşecek. Adanaspor-Adana Demirspor maçı 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanacak.

Karşılaşma, Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyircisiz gerçekleşecek. Karşılaşmayı hakem, Kadir Sağlam yönetecek. Kadir Sağlam’ın yardımcılıklarını ise Utku Tunavelioğlu ve Anıl Usta üstlenecek.

MAÇ’IN YAYINLANACAĞI KANAL

Bu sürem Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’in gösterim haklarını elinde bulunduran TRT, bütün 1. Lig maçlarını kendi ekranlarından futbolseverler ile buluşturmaya devam ediyor. Adanaspor ve Adana Demirspor içinde gerçekleşecek olan derbi maçı da 14 Şubat Pazar günü 19.00’da TRT Spor’dan naklen yayınlanacak.

KAPTANLAR MAÇ ÖNCESİ BİR ARAYA GELDİ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi’nin TSYD Nihat Geven Tesisleri’nde buluşan Adanaspor kaptanı Hakan Çinemre ve Adana Demirspor kaptanı Gökhan İnler, derbi maçı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Adana Demirspor kaptanı ve Orta saha oyuncusu Gökhan İnler derbilere takımların en iyi biçimde hazırlandığını belirterek, bir ekip kendisini iyi mi iyi hazırlarsa maça o şekildeki iyi çıktığını belirtirken, derbilerin oldukça değişik 90 dakikalar olduğunu, oldukça konsantre olmak icap ettiğini söylerken iki takıma da başarılar dileyerek ekip olarak oldukça iyi hazırlandıklarını belirtti.