Adana Demirspor

Adana Demirspor’un Yeni Transferi Mehmet Akyüz

Posted by

Adana Demirspor, Teknik Direktör Uğur Tütüneker’in tavsiyeleri ve raporları doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürmekte. TFF 1. Lig takımlarından olan Adana Demirspor, en son Denizlispor oyuncusu Mehmet Akyüz ile sözleşme imzalayarak transferini gerçekleştirdi. Mehmet Akyüz, 34 yaşında ve tecrübeli bir golcü. Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ile Antalya’da bir araya gelen Mehmet Akyüz, kendini mavi laciverli takıma bağlayan sözleşmeye imzasını attı.

34 yaşındaki golcü futbolcu, Denizlispor’da kadro dışı kalmıştı. Yapılan görüşmeler neticesine Adana Demirspor kadrosuna dahil edildi. Denizlispor ise sosyal medya hesabından eski futbolcusu için şehrin takımına kattığı değerden ve verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ettiğini belirten ve yolunun açık olması yönünde temennilerin yer aldığı bir paylaşımda bulundu.

Adana Demirspor Mehmet Akyüz ile İmzaları Attı

Antalya’da başkan Murat Sancak ile bir araya gelen tecrübeli oyuncu, sözleşmeye imza atarak artık Adana Demirspor’lu oldu. Antalya Belek’te yapılan kampa katılan Mehmet Akyüz, her iki taraf için hayırlı olması için dileklerde bulundu. TFF. 1. Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor da tecrübeli oyuncuyu renklerine katmak istemiştir.

Bu konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un onursal başkanı Mehmet Sekmen, Mehmet Akyüz’ü almayı çok istediklerini fakat onun Adana Demirspor’u tercih ettiğini beyan etti. Erzurum’u değil Adana’yı seçmesinde iklimin etkili olduğunu vurgulayan Mehmet Sekmen, Erzurum’da antremanların soğuk ve zor şartlar altında yapıldığını vurguladı. Adana’nın ise sıcak ve antrenman açısından daha rahat olduğunu ve tecrübeli oyuncunun tercihinde etkili olduğunu ifade etti.