Adana Demirspor

Adana Demirspor’un Süper Lig Hayali Bitti

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig ekiplerinden Adana Demirspor Play-Off  maçlarında finale kadar çıkmış ve son maçı kaybederek üst lige çıkamamıştı. TFF’nin koronavirüs sebebiyle ligden düşmeyi bu yıl kaldırması üzerine Play-Off’a kalan takımlar da TFF’ye başvuruda bulundu.

Adana Demirspor TFF’ye üst lige çıkmak üzere başvuran takımlar arasında yer alıyor. Resmi olmayan bir açıklamaya göre Adana’nın bu isteği TFF tarafından reddedildi.

Murat Sancak Açıklamada Bulundu

Adana Demirspor kulübü başkanı Murat Sancak tarafından resmi olmayan açıklama ile başvurularının reddedildiği taraftarlara duyuruldu. Adana ekibi son anda Süper Lig’e çıkma hayallerinin sona ermesi üzerine TFF’ye başvurarak Süper Lig’e çıkmadı ve bu ligin 22 takımla oynanmasını istedi.

Murat Sancak taleplerinin reddedilmesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada taraftarlara hitaben konuştu. Sancak, TFF’nin resmi olmayan kararına göre ligin 21 takımla oynanacağını ve Adana Demirspor’un Süper Lig’e alınmadığını söyledi.

Sancak takım olarak kaldıkları yerden devam edeceklerini ve şampiyonluk için mücadele edeceklerini ifade etti. Murat Sancak bu konuda bir de basın toplantısı yapacağını açıkladı.

Güncel Yazılar