Adana Demirspor’dan Michy Batshuayi Çıkışı

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde bir performans sergileyen Adana Demirspor, bununla birlikte son 4 maçının tamamını kaybetmesi nedeniyle kendi yükselttiği beklentilerin altında kalmaktan da kurtulamadı. Lacivert Mavili takımda forma giyen oyuncuların ligin son dönemlerindeki isteksizliği tepki çekerken geçtiğimiz günlerde teknik direktör Vincenzo Montella’dan ilginç bir çıkış geldi. Beşiktaş’ın tartışmalı golcüsü Michy Batshuayi’nin oldukça iyi bir oyuncu olduğunu dile getiren İtalyan teknik adam, eğer Siyah Beyazlı kulüp istemezse Belçikalı golcüyü Adana’da görmek isteyeceğini ifade etti.

Fırsat Transferi

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği performansla övgüleri toplayan Adana Demirspor, ligde oynadığı son 4 müsabakadan mağlubiyetle ayrılmasının etkilerini üstünden bir türlü atabilmiş değil.

Adana temsilcisi bu kadar mağlubiyetin üst üste gelmesini beklemiyordu ve bu durum gelecek sezona Avrupa’da başlama ihtimalinin de ortadan kalkmasına neden oldu. Öte yandan takımın son haftalarda gösterdiği kötü performansta oyuncuların payı hiç ama hiç az değil.

Zira Mario Balotelli, Youness Belhanda gibi problemli olabileceği düşünülen oyuncular sezonun son döneminde ciddi bir rehavet yaşamaya başladılar. Öte yandan takımın yetenek kapasitesi daha düşük oyuncuları da her ne kadar çabalıyor olsalar da bu çaba yetersiz kalmaya devam ediyor.

Bu bağlamda gelecek sezon planlamalarına devam eden Adana Demirspor’dan geçtiğimiz günlerde çok ilginç bir çıkış geldi. Muhabirlerle sohbet eden teknik direktör Vincenzo Montella, Beşiktaş’ın tartışmalı golcüsü Michy Batshuayi’nin oldukça iyi bir oyuncu olduğunu dile getirdi.

Belçikalı golcünün eğer Beşiktaş tarafından istenmediği netleşir ve kulübü Chelsea de oyuncuyu göndermeye niyetlenirse Adana Demirspor’un devreye girebileceğini ifade eden Montella’nın bu açıklamaları Beşiktaş taraftarında olduğu gibi Adana Demirspor taraftarında da bölünmelere neden oldu.

Tartışmaların Odağındaki İsim

Öte yandan Michy Batshuayi ile alakalı olarak bu tartışmaların olmasının hak verilebilecek tarafları var. Ön alan baskısı konusunda ligin tartışmasız en iyi isimlerinden biri olan Belçikalı oyuncu, bununla birlikte vuruş kalitesi ve son vuruş tercihleri konusunda da bir o kadar kötü performans sergiliyor.

Siyah Beyazlı kulüpte 15 golü bulan Michy Batshuayi ile alakalı olarak Kara Kartalın taraftarının büyük çoğunluğu aynı şekilde düşünüyor. Bu sezon geçen sezonun golcüsü Vincent Aboubakar kulüpte olsa 30 golü rahat aşardı diye düşünen taraftarların bazı konularda gerçekten haklı olduğu kesin.

Önce Trabzonspor sonra da Fenerbahçe maçlarında kullandığı penaltıları direğe nişanlayan Batshuayi’nin bu vuruşlardan da faydalanamamasının oyuncu üstündeki baskıyı arttırdığı biliniyor. Nitekim Beşiktaş teknik direktörü Valerien İsmael de gelecek sezon acımasız olacak bir golcüyü bulmaları gerektiğini söyleyerek oyuncunun biletini kesti.

Öte yandan basına yansıyan haberler Batshuayi’nin yine de Beşiktaş’ın listesinde olan isimlerden birisi olduğunu ifade ediyor. Ancak Beşiktaş taraftarı bu kadar kötü geçen bir sezondan sonra ne düşünür kestirmesi zor.