Adana Demirspor Masaya Oturuyor

Posted by

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde ve ikinci devrenin belirli bir kısmında oldukça dikkat çeken işler çıkartan Adana Demirspor, ligin son düzlüğünde çok kötü bir performans sergiledi ve bu durum taraftarların tepkisini çekti. Tıpkı takımı gibi kötü bir form grafiğiyle yola devam eden Yunus Akgün ise Galatasaray’a döneceğini açıkladı ancak Başkan Murat Sancak oyuncuyu bırakmamak istiyor. Bu bağlamda Sarı Kırmızılı ekiple masaya oturmayı planlayan Adana temsilcisinde 5 milyon Euro gibi bedeller konuşuluyor.

Geri Dönüş Açıklaması

Bu sezon Süper Lig’de şahane bir iş çıkartan Adana Demirspor’da bu performansın en önemli aktörlerinden birisi Galatasaray’dan bir kez daha kiralanan Yunus Akgün.

Yetenekli oyuncu Adana temsilcisinin TFF 1.Lig’de şampiyonluğa gittiği sezonda kiralanmış ve gösterdiği performansla Adanalı taraftarların sevgilisi haline gelmişti. Bu sezon Süper Lig mücadelesinde bir kez daha Lacivert Mavili takımın formasını sırtına geçiren Yunus’un gösterdiği performans tüm futbolseverleri heyecanlandırdı.

Bununla birlikte genç oyuncunun kiralık anlaşmasında bonservise dair bir durum söz konusu değil. Bu da Yunus’un sezon sonunda Galatasaray’a geri dönmesi anlamına geliyor. Adana Demirspor taraftarına bir anlamda burukluk yaşatan ancak kabullenilen bu duruma rağmen Galatasaray taraftarı son zamanlarda çıkan transfer haberleri nedeniyle endişelenmişti.

Zira yetenekli oyuncunun Avrupa kulüpleri tarafından takip edildiğine ve sezon sonunda Türkiye’den ayrılabileceğine dair haberler çıkmıştı. Bu konu başta olmak üzere çeşitli konularda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yunus Akgün, sezon sonunda Galatasaray’a döneceğini ve şimdilik bahsi geçen haberlere dair bir durumun kendisine belirtilmediğini ifade ederek Sarı Kırmızılı taraftarların içini rahatlatmıştı

Kesenin Ağzı Açıldı

Öte yandan Yunus Akgün ile alakalı olarak Adana Demirspor’un oyuncuyu bırakmamak konusunda niyetli olduğu ifade ediliyor.

Başkan Murat Sancak evladı olarak nitelendirdiği Yunus Akgün’ü oyuncu Galatasaray’a dönmek istese bile bırakmak istemiyor. Bu bağlamda Yunus’u ikna edebileceğini düşünen Adana Demirspor Başkanı, Galatasaray konusunda da maddi güce güveniyor.

Çok zor bir durumun içerisinde yer alan Sarı Kırmızılı ekibin başkanından teknik adamına kadar hiçbir yöneticisi belli değil. Bununla birlikte basında konuşulan 5 milyon Euro gibi rakamların Galatasaray’ı cezbetmemesi de pek mümkün gözükmüyor.

Pek tabii Galatasaray taraftarının bu konudaki tavrı da belirleyici olacak. Lacivert Mavili takımın bu sezon gösterdiği performans ne kadar iyiyse Sarı Kırmızılı takımın gösterdiği performans da o kadar kötüydü ve bu durum birçok açıdan taraftarın tepkisini çekti.

Alanyaspor’a kiralanan Emre Akbaba, Adana Demirspor’a kiralanan Yunus Akgün gibi isimlerin gittikleri ekiplerde çok daha iyi performanslar sergilemiş olması Galatasaray taraftarlarını çileden çıkarmıştı.

Bu süreçlerden sonra bonservis konusunda bir anlaşma sağlansa bile Galatasaray’ın yeni gelecek yönetimi herhangi bir şekilde bir süre oyuncusunu göndermek istemeyebilir. Bakalım süreç nasıl geçecek?