Adana Demirspor’Dan Ayrılıklar

Posted by

TFF 1. Lig takımlarından biri olan Adana Demirspor, futbolcuları Erkan Zengin ve Volkan Şen’le yollarını ayırdı. Kulüp Başkanvekili olan Metin Korkmaz’ın ise görevi sona erdi. Yapılan bu değişikliklerle beraber Adana Demirspor’da farklı dir dönem başlıyor.

Mavi lacivertli takımın sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada ise takımdan Erkan Zengin ve Volkan Şen ile görüşme yapıldığı belirtildi.

Görüşmeler sonrasında iki futbolcunun da takım bulmaları için kendilerini izin verildi açıklanırken, “Kendilerine takımımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder futbol yaşamlarında başarılar dileriz.” ifadesi kullanıldı.

Teknik Adamı Değişti

Adana Demirspor’un Giresunspor karşılaşmasında aldığı 2-0’lık yenilgi sonrasında da takımın teknik direktörü Ümit Özat istifa etti.

Özat’ın gidişi ile birlikte boşalan teknik direktörlük görevine ise Cüneyt Dumlupınar getirildi. Takımın sportif direktörlük görevine ise tek yetkili olarak altyapı koordinatörü olan Gökhan Göktürk atandı.

Adana temsilcisi takım, başkanvekili Metin Korkmaz’ın görevinin sona erdiğini duyurdu. Korkmaz’ın yoluna sadece yönetim kurulu üyesi olarak devam edeceği biliniyor.

Giresunspor Mağlubiyeti Sonrasında Yaşanan Ayrılıklar

TFF 1. Lig’in iddialı takımlarından biri olan Adana Demirspor deplasmanda oynadığı Girsunspor maçını 2-0 kaybetmesi sonrasında resmen karıştı.

Önce teknik direktörü Ümit Özat ile yollarını ayıran takım daha sonra Başkan Murat Sancak, deneyimli oyuncuları Erkan Zengin ce Volkan Şen ile de yollarını ayıracağını açıkladı.

Giresunspor deplasmanında Erkan Zengin bir penaltı kaçırırken Adana Demirspor bu maçta aldığı yenildi ile ligdeki puanı 22’de kaldı ve 6. Sıradaki yerinden kıpırdayamadı. Zirve ile ise arasında 5 puan var.

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, sosyal medyada şu açıklamayı yaptı: “Erkan Zengin ve Volkan Şen ile yapılan görüşmeden sonra kendilerine kulüp bulmaları için izin verilmiştir. Şu ana kadarki emekleri için teşekkür ederiz. Camiamıza ve kendilerine hayırlı olsun”

Diğer bir yandan mavi lacivertli ekipte başkan vekili Merin Korkmaz’ın ekipten ayrılması sonrasında Korkmaz’a emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Sancak, “Metin Korkmaz kardeşim, o da affını isteyerek takımla ilgili görevi sona ermiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecektir. Kendisine de emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” Açıklamasını yaptı.