Adana Demirspor’Da Hoca Değişikliği

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Adana temsilcisi Adana Demirspor’un Teknik Direktörlüğünü yapan Ümit Özat, Türkiye Futbol Federasyonu kapsamında yapılan 1. Lig karşılaşmasında Giresunsporla karşı karşıya gelinen maçtan 2-0 mağlup ayrılmıştı.

Alınan mağlubiyetin ardından Teknik Direktör Ümit Özat Adana Demirspor’da yaptığı Teknik Direktörlük görevinden istifa etmişti.

Adana temsilcisi Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak konu ile alakalı sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunmuş “Ümit Özat hocamız istifa etmiştir.

Yönetim Kurulu adına istifasını kabul ettim. Emekleri için kendisine ve ekibine teşekkür ederim.” ifadelerini kullanmıştı.

Ümit Özat’ın Adana Demirspor karnesi

Eski Adana Demirspor Teknik Direktörü Ümit Özat takımın başında 13 1. Lig karşılaşmasına çıkmış, bu karşılaşmaların 6’sından zaferle ayrılmış, 4 maçta rakibiyle yenişememiş, 3 maçtan da puan almadan mağlup ayrılmıştı.

30 Ekim 1976 doğumlu 44 yaşındaki Teknik Direktör, 2017 – 2018 sezonunda yaptığı görevden sonra ikinci defa Adana temsilcisi Adana Demirspor‘da Teknik Direktörlük görevine getirilmişti.

Yeni dönem Cüneyt Dumlupınar ile başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig takımlarından Adana temsilcisi Adana Demirspor’da Teknik Direktör Ümit Özat’ın istifası sonrası boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna 10 Ağustos 1980 doğumlu genç teknik direktör Cüneyt Dumlupınar ile görüşüldü ve Adana Demirspor’un yeni Teknik Direktörü olarak anlaşıldı.

Adana temsilcisi Adana Demirspor’dan gelen resmi açıklamada geçtiğimiz sezon teknik sorumlu rolünde olan Cüneyt Dumlupınar’ın Adana Demirspor’un Türkiye Futbol Federasyonu Ziraat Türkiye Kupası kapsamında Trabzonspor ile oynayacağı karşılaşma öncesi Trabzon’a gideceği ve takımın başına geçerek antrenmanlara başlayacağı söylendi.

Takımdaki bir başka görev değişikliği ise Adana temsilcisi Adana Demirspor’da altyapıda görev yapmak üzere İdari Menajer Ömer Anaydın’ın atandığı belirtildi.

Cüneyt Dumlupınar’i tanıyalım

Adana temsilcisi Adana Demirspor’un Teknik Direktörlük görevine getirilen Cüneyt Dumlupınar Celal Bayar Üniversitesi Manisa Spor Akademisi futbol antrenörlüğünden mezun olmuştur.

Cüneyt Dumlupınar daha sonra antrenman ve antrenman bilgisi ve fizyoloji alanlarında Master’ını tamamlamıştır.

Futbolculuk yaptığı zamanlar Genç Milli Takımda Sağ Açık ve Santrafor mevkilerinde görev yapmıştır ancak daha sonra talihsiz bir şekilde sol çapraz bağlarının kopmasına neden olan bir sakatlık yaşamış ve futbolu bırakarak antrenörlük yapmaya başlamıştır.