Adana Demirspor

Adana Demirspor’da Anlamlı Anma

Posted by

Adana Demirspor futbol takımının sembol ismi olan Selami Tekkazancı, mezarı başında anıldı. Adana Demirspor’un yıldız oyuncusu ve takımının unutulmazı olan Selami Tekkazancı; vefat edişinin 6. Yılında mezarı başında saygıyla anıldı. Kabri başında onu anmak için gelen aile üyeleri ve sevenleri; onu dualarla ve rahmetle yad etti.

1933 yılı itibariyle Adana’da dünyaya gelen Adana Demirspor’un efsane ismi; futbolla henüz 16 yaşındayken tanıştı. Futbola ilk olarak Adana Demirspor’da başlayan yıldız futbolcu, kısa süre içerisinde büyük kulüplerin de transfer listesinde yer aldı. Attığı firikik golleriyle büyük beğeni kazanan yetenekli futbolcuyu Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe takımlarının peşinden koştuğu Tekkazancı; kısa bir dönem İstanbul’da kaldı.

Adana Demirspor’a Sevgisi Büyüktü

Adana Demirspor futbol takımına duyduğu büyük sevgiyle ön plana çıkan efsane isim; takımıyla çok sayıda şampiyonluğa da imzasını attı. Türkiye Amatör Takımlar Şampiyonasının final karşılaşmasında attığı golle takımını Türkiye Şampiyonu yapan Efsane isim; daha pek çok başarıda da baş rolde yer aldı.

1974 yılı itibariyle jübilesini yapan efsane isimin jübilesine 3 büyüklerin ünlü futbolcuları da katıldı. 5 Ocak Standındaki jübilesi o dönem büyük ses getirmişti. Adana Demirspor’un kötü durumda olmasından dolayı jübilesini yaptıktan sonra dahi takımda oynadı.