Murat Sancak

Adana Demirspor ve Süper Lig

Posted by

Son günlerde TFF tarafından alınması istenen bir karar bulunuyor bu karar üst lige çıkmak üzere mücadele eden 3 takım da Süper Lig’e alınması kararı. Bu 3 takım da Süper Lig’e çıkarsa Süper Lig bu yıl 24 takımla oynanacak.

Adana Demirspor Süper Lig’e çıkma ümidini kaybetmeden alınacak son kararları bekliyor. TFF tarafından ligin tescillenmesinin ardından ümitsizliğe kapılanlara Kulüp başkanı Murat Sancak açıklama yaptı. Sancak ligin tescillenmesinin her şeyin bitmesi anlamına gelmediğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada liglerde küme düşmeyi kaldırarak ligin 21 takımla oynanacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra tartışmalar yaşanmaya başladı.

Ligler Tescil Edildi

TFF tarafından liglerin tescil edilmesi ile geçen sezon bitmiş oldu. Adana Demirspor başkanı Murat Sancak yaptığı açıklamada her şeyin bitmediğini ve üst lige çıkmayı talep ettiklerini söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu toplandığında taleplerinin görüşülüp kendilerine evet ya da hayır diye dönüş yapılacağını belirten Sancak bunun dışındaki açıklamalara inanılmamasını istedi.

TFF tarafından yapılan Murat Sancak bu durumu kabullendi açıklamasını yalanlayarak Süper Lig’e çıkmayı talep ettiklerini söyledi. Ayrıca bu kararın alınmasını Bursaspor ile Akhisarspor’un da beklediğini belirtti.

Güncel Yazılar