Adana Demirspor

Adana Demirspor Süper Lig Umudunu Koruyor

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu lig maçlarının bitmesinin ardında yaptığı açıklamada liglerde küme düşmenin pandemi sebebiyle bu sezon için kaldırıldığını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından üst lige çıkma hedefi olan takımlar da ümitlenmeye başladı.

18 takımla oynanan Süper Lig alınan bu karar ile 21 takımla oynanmaya devam edecek. Adana Demirspor ise Play-Off finali oynayarak final maçını kaybedince Süper Lig’i de kıl payı kaçırmış oldu. Bu duruma takımın oyuncuları ve teknik ekibi kadar taraftarlar da çok üzüldü.

Sporseverlerden TFF’ye Çağrı

Süper Lig’in 21 takımla değil 22 takımla oynanması ve Adana Demirspor takımının da üst lige çıkması konusunda TFF’ye yoğun bir baskı ve tavsiye söz konusu oldu. Bu konuda sosyal medyadan da Adana ekibine destek geldi.

Bu konuda TFF açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar pozitif olarak değerlendirildi.  Şayet Türkiye Futbol Federasyonu istekleri göz önünde bulundurursa bu durum Adana için mutlu son anlamına geliyor.

Çıktığı son maçı penaltılarla kaybeden ve diğer takımlar gibi pandemi sürecini yaşayan bir takım olan Adana Demirspor bu sıkıntılarının çözülmesini istiyor. Taraftarlar ve sporseverler tarafından olması istenen Süper Lig’in 22 takımla oynanması isteğine büyükşehir belediye başkanı Zeydan Karalarda destek verdi.

Güncel Yazılar