Adana Demirspor Tarafında Gelişmeler

Posted by

Adana Demirspor 22 Kasım Pazar günü saat 19.00’da Eskişehirspor ile karşılaşacak. Karşılaşmada görev yapacak olan ana hakem ve yardımcı hakemler belli oldu. Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Adana Demirspor’un unutulmaz teknik direktörü Metin Türel’in 2. Ölüm yıl dönümüydü. Türel’in ölümünün ikinci yılında Adana taraftarı tarafından unutulmadığı vurgulandı, Türk futbol camiası tarafından saygıyla ve özlemle anıldı.

Adana Demirspor ve Eskişehir Maçı Hakemi Belli Oldu

Adana Demirspor ve Eskişehir Karşılaşmasını yönetecek olan hakem belli oldu. TFF 1. Ligde yer alan Adana Demirspor takımı ve Eskişehirspor takımı 22 Kasım Pazar günü 5 Ocak Stadı’nda karşılaşacak. Karşılaşmada görev yapacak olan hakem ise belirlendi.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre, 22 Kasım Pazar günü saat 19.00’da Adana 5 Ocak Stadı’nda oynanacak olan Adana Demirspor, Eskişehirspor karşılaşmasında İzmir bölgesi Üst Klasman hakemleri arasında yer alan Alper Ulusoy görev yapacak. Alper Ulusoy’a maç içerisinde yardım edecek olan hakemler ise Mehmet Cem Hanoğlu ve Mustafa Savranlar olarak belirlendi. Karşılaşmada diğer üç hakemin yanında görev yapacak olan 4. hakem de belli oldu. 4. hakem Erdem Temel olarak belirlendi.

Metin Türel

Adana Demirspor Efsane Teknik Adamı Andı

Adana Demirspor’un efsane teknik direktörlerinden biri olan Metin Türel’in 2. ölüm yıldönümünde Türel saygı, sevgi ve özlem ile anıldı. Futbolu bıraktıktan sonra Ayfonspor, Vefa Beşiktaş (1974-1975, 1980-1981), Adana Demirspor, Trabzonspor (1987-1988), Antalyaspor, Gençlerbirliği, Samsunspor ve İstanbulspor takımlarının teknik direktörlüğünde adından söz ettiren Metin Türel, ölümünün 2. yılında da unutulmadı.

1988 ve 1997 yılları arasında aralıklı olarak 3 dönem boyunca Adana Demirspor’un teknik direktörü olarak görev yapan Metin Türel, daha sonra Adana’nın öz evlatları olarak bilinen Demirspor’u Süper Lige çıkarmış ve Adana taraftarı için unutulmaz bir yere sahip olmuştur. Metin Türel Teknik direktörlük kariyeri boyunca kulüp taşımlarına başarılar kazandıran ve birçok futbolcuyu ve teknik adamı Türk futboluna kazandırmıştır. Bu yüzden Metin Türel tüm Türk Futbol camiasında bilinen ve saygı duyulan biridir. Ölümünün 2. Yılında geçtiğimiz günlerde özlem ve sevgi ile anıldı. Adana Demirspor taraftarının Metin Türel’i asla unutmayacağı ve unutulmayacağını tüm sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.