Adana Demirspor 6. Hafta Değerlendirmesi Hazırlandı

Posted by

Vincenzo Montella yönetiminde daha derli toplu ve iyi bir futbol oynamaya başlayan Adana Demirspor, ilk galibiyetini aldığı Çaykur Rizespor maçından sonra 6. Hafta da Beşiktaş karşısında 3-0 geriden gelerek 3-3 berabere kaldı.

Motivasyon Artışı

Vincenzo Montella, 4 gol yiyerek yenildikleri Karagümrük maçından sonra yaptığı basın açıklamasında takımının yenilmesinin üzücü olduğunu ama bu durumun kendisinde bir güven eksikliği yaratmadığını ve çok çalışarak daha iyi bir hale geleceklerini ifade etmişti. Kırılgan bir yapıya sahip gibi görünen ve ligde henüz galibiyeti olmayan takımına duyduğu bu güvenle Montella, 6. Hafta sonunda daha da mutlu hissediyor olmalı.

Çünkü takımıyla benzer bir durumda olan Rizespor maçını üstün bir şekilde oynayıp maçı kazandıktan sonra şampiyonluğun favorilerinden olan Beşiktaş karşısında da 3-0’dan geriye gelerek 1 puanı koparmış oldular. Maçtaki hakem kararları, uzatmayla alakalı durumlar maçın önüne geçmiş gibi görünse de Adana Demirspor gibi bu lige uzun bir süreden sonra çıkmış ve gerçekten bahsedildiği gibi kırılgan yapıya sahip bir takımın ligin en dominant takımlarından birine karşı 3-0’dan geri gelebileceği ümidini aşılamak ve bunu gerçekleştirmek oldukça önemli bir mesele.

Ligin 7. Haftasında Gaziantep FK ile karşılaşacak olan ekip, artık ileriye daha mutlu bakabilecek motivasyonunu da arttırmış vaziyette.

Balotelli’nin Durumu

Sezon başından beri en çok eleştirilen ve bu eleştirileri hak eden takımlardan birisi Adana Demirspor. Belhanda ve Balotelli gibi oyuncuların varlığı ile ortaya çıkan sorunlar ve bu oyunculara rağmen iyi olmayan takım kalitesi Rizespor maçına kadar oynanan her maçta Adana Demirspor’u engellemişti.

Ancak Rizespor maçı ve Beşiktaş maçı ile bu sorunlar artık biraz daha geride kalmış gibi duruyor. Balotelli’nin 2 maçta attığı 3 gol de bu durumun bir göstergesi. Balotelli geldiği ilk haftadan beri denediği uzaktan kavisli şutlarından birini sonunda Beşiktaş ağlarına gönderdiyse de goldeki asıl olay golden sonra Sergen Yalçın’ın olduğu tarafa doğru gidip teknik adamın yorumculuk döneminde kendisine beyinsiz demesine yaptığı göndermeydi.

Attığı güzel golden sonra Sergen Yalçın’a yaptığı hareketle uluslararası basında da kendisine yer bulduran İtalyan oyuncunun iyi bir performans sergileyebilmesi için hep bu tür donelere ihtiyacı olmamalı.