Adana Demirspor 30 Puana Ulaştı

Posted by

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de mücadele etmeye başlayan 3 takımdan birisi olan Adana Demirspor, zayıf savunma hattı, teknik direktör değişikliğine gitmesi ve sorun yaratabilecek oyuncularına rağmen teknik direktörü Vicenzo Montella’nın önderliğinde şahane bir performans sergileyerek ilk yarıyı kapatmayı başardı.

Oldukça zorlu geçen Göztepe deplasmanında gösterdiği performans ideal seviyede olmasa da galibiyet şansı dahi yakalayan Adana Demirspor’da artık iş yönetime düşüyor. Göztepe karşısında alınan 1 puanla birlikte ilk devreden 30 puana ulaşan Adana Demirspor’un savunma hattı başta olmak üzere birkaç bölgeye transfer yapması şart.

Alkışlar Vincenzo Montella’ya

İtalyan futbolunun simge isimlerinden birisi olan Vincenzo Montella’yı 3’üncü hafta yollarını ayırdığı Samet Aybaba’dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturtan Adana Demirspor, teknik direktör kalitesinin keyfini yaşıyor. Ligin kariyer anlamında en başarılı teknik direktörlerinden birisi olan Vincenzo Montella takımıyla birlikte çıktığı 16 maçta 8 galibiyet,4 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile birlikte toplamda 28 puan topladı ve başta Adana Demirspor taraftarı olmak üzere tüm futbolseverleri olumlu anlamda şaşırttı.

Lacivert Mavililer, takım uyumunda gösterdikleri gelişme, bireysel performanslarda kaydettikleri yükseliş gibi faktörler sayesinde ilk devreden 30 puana ulaşma başarısını yakaladı. Lige beraber yükseldiği diğer ekiplerden Altay’ın küme düşme hattına kadar gerilediği, Giresunspor’un ise oyunda gelişme kaydetse de skora gitmekte zorlandığı bir sezonda gösterdiği performansla birlikte ilk devreyi ilk 7 içerisinde bitirmeyi garantileyen Adana Demirspor’da başarıyı getiren paydaşların alkışlanması gerekiyor.

Zayıf Savunma Sorunlu Hücum Adana Demir’e Engel Olmadı

Süper Lig’e yükseldiği sezonda yaptığı transferlerle dikkat çeken Adana Demirspor’un Galatasaray’la olan sözleşmesi feshedildikten sonra kulüpsüz kalan Youness Belhanda ve İtalya futbolunun yaramaz çocuğu olarak bilinen Mario Balotelli ile anlaşması büyük sükse uyandırmıştı. Adana temsilcisi, David Luiz başta olmak üzere başka birçok uluslararası tanınırlığı olan oyuncuyla ilgilense de diğer transferleri bu kadar dikkat çekmedi ve aslında genel olarak sorunlu bir kadro mühendisliği takıma hakimdi.

Savunma hattında yeterli performansı göstereceği kuşkulu olan oyuncuları bulunan, hücum hattında da bireysel sorunları nedeniyle kariyeri düşüşe geçen Balotelli ve Belhanda’ya sahip olan Adana Demirspor’un bu sorunları, 1.Lig’den beraber yükseldiği teknik direktör Samet Aybaba ile yolların 3’üncü haftada ayrılmasına neden olmuştu.

Samet Aybaba’dan sonra takıma getirilen Vincenzo Montella’nın geçmiş kariyeriyle de birlikte başta Balotelli olmak üzere birçok oyuncuyu takım olmaya ve hem bireysel hem de takım olarak yükselmeye ikna ettiği alınan sonuçlarla birlikte görülürken, Adana temsilcisinin yine de takviyelere ihtiyacı olduğu ortada.

Savunma hattına eklemeler yapması zaruri olan Adana Demirspor’un Balotelli’yi ikame edebilecek bir oyuncuya, orta sahada alternatif yaratabilecek bir kaliteye ihtiyacı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Montella, AC Milan’da çalıştığı dönemde aldığı Süper Kupa ile birlikte takıma uzun süredir hasret olunan başarıyı getirdikten sonra Adana Demirspor’da da nitelikli işler çıkarabilir.