Tuzlaspor 1 – 2 Manisa Fk

Posted by

Spor Toto 1. Lig’in 37. Haftasında iddiası kalmayan iki takımın karşılaşmada Tuzlaspor kendi sahasında Manisa FK ile karşı karşıya geldiler.

Karşılaşmayı konuk siyah beyazlı takım Manisa FK 2 – 1’ lik skor ile kazanarak 37. Haftayı 3 puan ile tamamlayan takım oldu.

Konuk takım Manisa FK ‘ ya galibiyeti getiren golleri ilk yarıda 38’ dakikada E. Prib ve ikinci yarıda 87’ dakikada Mehmet Uysal’ dan geldi. Ev sahibi Tuzlaspor ‘un tek golü ise ilk yarıda 45 + 8’ dakikada A. Leya’ dan geldi. konuk takım Manisa FK ‘  da karşılaşmanın ikinci yarısında 50’ dakikada E. Prib ve 90 + 4 ‘ dakikada Serkan Odabaşoğlu  kırmızı kart ile takımını eksik bıraktılar.

Karşılaşma sonun da Spor Toto 1. Lig’in 37. Haftası ile Manisa FK alıkları galibiyet ile puanını 56 yaparak 9. Sırada yer alırken, Tuzlaspor ise 38 puan ile 12. Sırada haftayı tamamladılar.

Spor Toto 1. Lig’in gelecek son 38. Haftasında ise Manisa FK kendi sahasında Pendikspor ile karşı karşıya gelirken, Tuzlaspor ise İzmir de siyah beyazlı takım Altay’ a konuk olacaklar.

MANİSA FK DEPLASMANDA KAZANDI

Manisa FK, Spor Toto 1. Lig’in 37. haftasında İstanbul’ da Tuzlaspor’ a konuk oldu. Edgar Prib ve Mehmet Uysal’ın golleriyle sahadan 2 – 1’lik skor ile galip ayrılan Manisa FK ekibi, 56 puanla 8. sırada haftayı kapattı. İkili averajda Eyüpspor ve Göztepe’nin gerisinde kalan Siyah Beyazlılar’ ın Play – Off umudu kalmadı. Ev sahibi takımın tek golü ilk yarının son anlarında Iseka’ dan gelirken Tuzlaspor ise 38 puanla 12. basamakta haftayı kapattı.

Karşılaşma iki takım içinde hareketli başlarken Manisa FK’ da Ballou Tabla‘nın ceza sahası içinden sert vuruşunda üst direğe çarpar top kale çizgisinden oyun alanına döndü. Mücadelenin hakemi Kutluhan Bilgiç, topun çizgiyi geçtiğini belirterek golü verse de VAR incelemesi sonun da gol iptal edildi.

Manisa FK Sağ taraftan kullanılan köşe vuruşunda Edgar Prib’in önünde kalan top vuruşu ile takımını karşılaşmada 1 – 0 önde geçirdi.

İlk yarının sonun da 45 +  8’ dakikada Orta sahadan kullanılan serbest vuruşta ceza sahası ön çizgisinde topla buluşan Aaron Leya ‘Nın golü ile Tuzla 1 – 1 beraberliği yakalayarak ilk yarıyı tamamladılar.

İKİNCİ YARIDA SON SÖZÜSÜ MANİSA FK SÖYLEDİ

Karşılaşmanın ilk yarısı 1 – 1 tamamlanırken ikinci yarıda son sözü konuk ekip Manisa FK söyledi.

87’ dakikada Serkan Odabaşoğlu’nun pasında ceza sahası ön çizgisinde topla buluşan Mehmet Uysal’ın düzgün vuruşu ile takımını 2 – 1 öne geçirerek karşılaşmanın skorunu da belirlemiş oldu.

Tuzlaspor deplasmanın dan 2 – 1 galip olarak ayrılan Manisa FK haftayı 3 puan ile kapadılar.