Türkiye’de Hedef UEFA’da İlk 10 Sıralamada Kalmak

Posted by

Türkiye, UEFA ülke puan sıralamasında 2022-2023 sezonunda 13. sırada yer aldı. Türkiye, bu sıralamada 32 puan topladı. Türkiye’nin puan sıralamasında yükselebilmesi için, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde daha başarılı olması gerekiyor.

Türkiye, Şampiyonlar Ligi’nde 2022-2023 sezonunda 2 takımla mücadele etti. Beşiktaş ve Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nin grup aşamasında mücadele etti. Beşiktaş, grup aşamasında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Beşiktaş, grup aşamasını 10 puanla tamamladı ve Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazandı. Galatasaray, grup aşamasında 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Galatasaray, grup aşamasını 5 puanla tamamladı ve Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanamadı.

Türkiye, Avrupa Ligi’nde 2022-2023 sezonunda 3 takımla mücadele etti. Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray, Avrupa Ligi’nin grup aşamasında mücadele etti. Fenerbahçe, grup aşamasında 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı. Fenerbahçe, grup aşamasını 13 puanla tamamladı ve son 16 turuna yükseldi.

Trabzonspor, grup aşamasında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı. Trabzonspor, grup aşamasını 10 puanla tamamladı ve son 16 turuna yükseldi. Galatasaray, grup aşamasında 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Galatasaray, grup aşamasını 7 puanla tamamladı ve Avrupa Ligi’ne katılmaya hak kazanamadı.

Ülke Puanı İçin 4 Temsilcimiz Çok Önemli

Türkiye, 2023-2024 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde 2 takımla mücadele edecek. Beşiktaş ve Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nin grup aşamasında mücadele edecek. Türkiye, Avrupa Ligi’nde ise 3 takımla mücadele edecek. Fenerbahçe, Trabzonspor ve Galatasaray, Avrupa Ligi’nin grup aşamasında mücadele edecek.

Türkiye, 2023-2024 sezonunda UEFA ülke puan sıralamasında daha yüksek bir sıraya yükselmek için Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde daha başarılı olması gerekiyor. Türkiye’nin, Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasından çıkmak ve Avrupa Ligi’nde son 16 turuna kalmak gibi hedefleri var. Türkiye, bu hedeflere ulaşarak UEFA ülke puan sıralamasında daha yüksek bir sıraya yükselebilir.

Galatasaray Şampiyonlar Ligi’nde Gruplara Kalmak İstiyor

Türkiye’nin UEFA ülke puan sıralamasında daha yüksek bir sıraya yükselmesi, Türk takımlarının Avrupa kupalarında daha fazla maç oynamasını ve daha fazla gelir elde etmesini sağlayacaktır. Türkiye’nin UEFA ülke puan sıralamasında daha yüksek bir sıraya yükselmesi, Türk futbolunun gelişmesine de katkı sağlayacaktır.