TFF 1.Ligde En Golcü 2 Takım Karşılaşacak

TFF 1.Ligde En Golcü 2 Takım Karşılaşacak

Posted by

TFF 1.Ligde zirveyi yakından ilglendireen maçta pazar günü saat 16:30’da Bursaspor ile Adana Demirspor karşı karşıya gelecek. Bu 2 taakımıın karşılaşması ilginç bir istatistiği de gündeme getirmiş oludu. TFF 1.Ligde en golcü 2 takımın karşılaşacağı bu maçta şüphesiz seyir zevki yüksek bir maç bizleri bekliyor olacak.

En Golcü Takım Adana Demirspor

Ligde 21 hafta geçilirken zirve mücadelesi veren Adana Demirspor 21 haftada attığı 38 gol ile ligin en golcü takımı durumunda. Adana Demirspor’un en golcü oyuncusu ise 7 kez fileleri havalandıran Alman oyuncu Aias Aosman oldu. Evinde 20 gol sevinci yaşayan mavi şimşekler deplasmanda ise tam 18 gol sevinci yaşamış durumda. Adana Demirspor’u attığı 32 gol ile Yeşil beyazlı ekip Bursaspor takip ediyor.

Bursaspor Deplasmanı Zorlu Geçecek

Oyuncularının sabırlı ve çok dikkatli oynaması gerektiğini söyleyen Adana Demirspor teknik direktörü Uğur Tütüneker tek hedeflerinin Bursa’dan puan veya puanlarla dönmek olduğunu belirtti. TFF 1.Ligde en golcü 2 takımın karşılaşacağını ve 2 takımın da kaleye çok rahat gittiğini söyleyen Tütüneker hata yapan tarafın cezalandırılacağı bir maç izleyeceklerini söyledi.