Süper Lig’de Alt Sıralarda Yarış Kızıştı

Posted by

Süper Lig’ in alt sıralarında yer alan takımlar arasındaki kümede kalma mücadelesi kızışmış durumda devam ediyor. Birbirlerine çok yakın puanlara sahip olan takımların kendi arasındaki karşılaşmalar kümede kalacak düşecek takımları belirleyecek gibi görünüyor.

Alt sıralarda ki takımlardan Karadeniz ekibi Giresunspor kendi sahasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldikleri mücadelede önde geçmelerine rağmen skor avantajı nı koruyamayarak sahadan 2 – 2 beraberlik sonrasında kendisini düşme hattında bulmuşlardı.

Ümraniyespor süper lig de 25. Haftayı hükmen galip olarak geçerek 3 puan ile kapattığı 25. Hafta sonun da puanını 21’ e yükselterek haftalar sonra 3 puan almış oldu.

Düşme hattında yer alan takımlar İstanbulspor, Ümraniyespor, Giresunspor ve Sivasspor ‘Un puanları birbirine çok yakın.

Düşme hattından yukarıdaki takımlar ile de aralarında birkaç puan olan takımlar bu sezon kümede kalma yarışı oldukça heyecanlı geçecek gibi.

Süper Lig’de Alt Sıralarda Kümede Kalma Yarışı

Süper lig de 25. Hafta karşılaşmalarında alt sıralardaki takımların bir birleri ile oynayacağı karşılaşmalar büyük önem kazanırken haftanın kazananı Ümraniyespor oldu. Hükmen galip olarak tamamladıkları 25. Haftada aldıkları 3 puan ile üst sıralara doğru yaklaştılar.

Alt sıralarda kritik mücadelede Giresunspor kendi sahasında son günler deki formda ekip Fatih Karagümrük ile karşılaştıkları mücadeleden 2 – 2 beraberlik ile ayrılarak 1 puana razı oldular.

Zorlu bir süreç içinden geçen Giresunspor geçen sezon da aynı durumları yaşayan takım bu süreçte nasıl hareket edecekleri neler yapacaklarını tecrübeli ile biliyorlar.

Kümede kalma mücadelesinde Hakan Keleş gibi daha önce buralarda yarışmış takımını kümede kalmasını sağlamış bit teknik adam ile çalışıyor olmaları onlar için bir artı. Bu sezon ki özellikle ikinci yarıda ki fikstür faktörü biraz zorlayacak gibi olsa da tecrübeli kadrosu ve teknik adamı ile lig de kalacaklarıdır.

Alt Sıralarda 25. Haftanın En Şanslısı Ümraniyespor

Süper lig de 25. Haftayı Gaziantepspor ile oynaması gereken Ümraniyespor deprem felaketi nedeni ile lig den çekilmesi ile haftayı hükmen galip geçerek zorlu hafta da 3 puan ile tamamlamış oldular.

Ümraniyespor bu sezon süper lig de düşme en muhtemel takımlar arasın da gösterilirken 25. Haftada aldıkları 3 puan ile 21 puana ulaşarak üst sıralardaki puan farkını da kapatmış oldular.

İstanbulspor Alt Sıradan Kurtuldu

İstanbulspor haftaya son sırada başlarken haftanın son maçında kendi sahasında Sivasspor ‘u 3 – 0 ‘ lık skor ile mağlup ederek puanını da 24’ yükseltip 16. Sıraya kadar yükseldiler.

Haftayı 3 puan ile kapatan İstanbulspor, Ümraniyespor ve Giresunspor ‘u geride bıkarak kendisini düşme hattının üzerine attılar.

Sivasspor ise üst üste puan kayıpları ile alt sıra ile arasında 1 puan lık bir fark kaldı.