Sinan Kurt Hakkında

Posted by

Sinan Kurt, Adana Demirspor takımında orta saha oyuncusudur. Süper Lig’de oynayan ve mücadele eden futbolcu Sinan Kurt oldukça heyecanlı olduğunu açıklamalarında zaten belirtmişti.

Almanya doğumlu olan Türk futbolcu Sinan Kurt, 2 Mart 1995 doğumludur. 26 yaşında ve 1.78 metre boyda olan genç oyuncu Sinan Kurt, Adana Demirspor takımında forma giyen oyunculardan biridir.

72 kilo olan ve Moers Almanya doğumlu olan Sinan Kurt, orta saha pozisyonunda başarılıdır ve bu performansı ile futbol taraftarlarının dikkatini çekmiştir.

Adana Demirspor’da Sinan Kurt

Adana Demirspor kadrosunda oynayan futbolcu Sinan Kurt’un 30 Mart 2024 tarihinde sözleşmesi bitiyor. Adana Demirspor takımına 29 Ağustos 2019 tarihinde katılan oyuncu Kurt, orta saha pozisyonunda oynamaktadır.

Transfer geçmişinde birçok takımda oynamış olan futbolcu deneyimli bir futbol geçmişine sahiptir. 1 Temmuz 2016 tarihinde Ankaraspor tarafından transferi gerçekleşmiştir. İlk zamanlarda 2. Lig ekiplerine kiralanan Sinan Kurt, sonradan Ankaraspor’da forma giyme avantajına sahip olmuştur.

Ağustos 2019 tarihinde de Adana Demirspor takımına transferi gerçekleşmiştir. Sinan Kurt halen Adana Demirspor formasını giymektedir. FC Schalke 04 Kulübü ile futbol kariyerine başlayan Sinan Kurt, sektörde uzun yıllar geçirmiş, futbol kariyerindeki başarıları yıllar içinde elde etmiştir.

On numara, orta saha sol, merkez orta saha pozisyonlarında oynamıştır. 900 Bin Euro değerinde güncel piyasa değerine sahiptir.

Sinan Kurt Adana Demirspor’a Transfer Edildi

Sinan Kurt Adana Demirspor takımında şu anda oynamaktadır. Adana Demirspor Süper Lig ekiplerindendir. Tayyip Talha Sanuç ile sözleşmesini aynı zamanlarda imzalayan Sinan Kurt, imzaladığı günden beri Adana Demirspor takımındadır.

Adana Demirspor taraftarları ve futbolu sıkı bir şekilde takip edenlerin de sevdiği bir isim olan Sinan Kurt, futbol dünyasında sevilen bir isimdir. Genç yaşına rağmen büyük başarı elde etmiştir, performansı ile haberlerde de futbol camiasında sıkça adı geçen oyunculardandır.

Akdeniz ekibi resmi internet sitesinde Sinan Kurt ve aynı günlerde sözleşme imzalayan Sanuç ile ilgili şu açıklamada bulunulmuştur: ‘’Sinan Kurt’un sözleşmesi 2024 yılına kadar uzatılmıştır. Tayyip Talha Sanuç’un sözleşmesi de 2025 yılına kadar uzatılmıştır. Her iki oyuncumuz ve takımımız için hayırlı olmasını dileriz.’’