Mustafa Kapı Adana Demirspor İle İmzaladı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı başlarken transfer çalışmalarını sürdüren Adana Demirspor, Mustafa Kapı transferini tamamladı.

Bu sezon çıktığı Spor Toto Süper Lig’de oynadığı futbol ve ortaya koyduğu mücadeleyle bir anda Spor Toto Süper Lig’in en dişli ekiplerinden birine dönüşen Adana Demirspor, gözünü yükseklere dikmişti.

Spor Toto Süper Lig’in puan tablosunda 19 maçta topladığı 30 puanla altıncı sıraya yerleşen Mavi Şimşekler, teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde önümüzdeki sene Avrupa hayali kuruyor.

Adana Demirspor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak da bu hayal ile yaşayan en önemli isim. Bu noktada elinden gelen bütün gayreti gösteren Başkan Murat Sancak, İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella’nın eline en kullanışlı oyuncuları vermek istiyor.

Buna paralel olarak transfer çalışmalarını yürüten Adana Demirspor, son transferini ise Fransa’dan yaptı.

Ancak bu her ne kadar yurt dışından yapılan bir transfer gibi gözükse de gelen isim Türkiye’deki bütün futbolseverler için yakından tanıdık bir futbolcu.

Mustafa Kapı Serbest Kaldı

8 Ağustos 2002 doğumlu genç futbolcu, Türkiye futbol kamuoyu tarafından Galatasaray altyapısında tanındı. İlk olarak Jan Olde Riekerink döneminde henüz 17 yaşından gün alırken saha sürülen genç oyuncu için herkes geleceğin yıldızı yakıştırması yapıyordu.

U14 Ligi’nde 30 maçta 6 gol, U15 Ligi’nde 29 maçta 21 gol, U16 Ligi’nde 25 maçta 20 gol, U17 Ligi’nde 26 maçta 14 gol, U19 Ligi’nde 41 maçta 8 gol ve U21 Ligi’nde 4 maçta 1 gol atan Mustafa Kapı, çok modern bir orta saha oyuncusu olacağa benziyordu.

Galatasaray da elbette bunun farkındaydı. Ancak oyuncu Ağustos 2020’de sözleşmesini tamamlamasının ardından yeni kontrata imza atmadı. Bu noktada Türkiye gündemini de meşgul eden Mustafa Kapı, o dönem kararından çok emindi.

Galatasaray’dan ayrıldığında çok doğru bir karar verdiğinden ve Türkiye yerine Avrupa’da kariyer yapmak istediğinden bahseden Mustafa Kapı, “uzun yıllar Avrupa’da futbol oynamak istiyorum” demişti.

Bu isteği gerçekleşen Mustafa Kapı, temsilcilerimiz Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in de formasını giydiği LOSC Lille’e transfer olmuştu.

Ancak Lille günleri beklendiği gibi geçmedi ve Mustafa, A takım formasını bir kez bile giyemedi…

Geldiğimiz noktada Ocak 2022’de Lille tarafından sözleşmesi feshedildi.

Yeniden Doğuş İçin En Doğru Yer Adana Demirspor

Genç futbolcunun serbest kalmasının ardından Adana Demirspor devreye girdi ve işi bitirdi.

Vincenzo Montella’nın istediği modern orta saha tipine genç yaşına rağmen uyan Mustafa Kapı, İtalyan hocanın sözünden çıkmaz ve mütevaziliği elden bırakmazsa çok büyük gelişim kaydedebilir.

İtalya’da daha önce onlarca genç oyuncunun kariyerine dokunmayı başaran Vincenzo Montella ve bu sene ligde doludizgin giden Adana Demirspor onun için değerini bilmesi gereken büyük şanslar.

Umuyoruz ki genç oyuncu Adana Demirspor’un kendisine verdiği bu şansın değerini bilir ve Mavi Şimşekler’e nice zaferler kazandırır.