Murat Sancak Disiplin Kurulundan Ağır Ceza Aldı

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 14’üncü haftasında Adana Demirspor, Beşiktaş ile berabere kalmış ancak maçın önüne Murat Sancak ve yaptığı açıklamalar geçmişti.

Teknik direktör Vincenzo Montella’nın öğrencileri bu sezonun en çarpıcı takımlarından biri konumunda.

İtalyan teknik direktör ile haftalar geçtikçe oyununu oturtan, yıldızlarını sahaya konsantre eden ve hatta yılların “sorunlu yıldızı” Mario Balotelli’yi bile İtalya Milli Futbol Takımı’na geri döndüren Adana Demirspor, Spor Toto Süper Lig’e damga vurdu.

Üstelik Mavi Şimşekler oynadıkları iyi futbolu skorlara da yansıtmayı başarmıştı. Bunda elbette en büyük pay sahibi önce takımın teknik direktörü sonrasında ise Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak idi.

Zira Demirspor Başkanı sezon başı ve devre arasında yaptığı transferlerle İtalyan teknik direktöre çok kullanışlı bir kadro verdi.

Mario Balotelli ve Vargas’ın yanına Yunus Akgün gibi uzun süredir patlama yapması beklenen bir oyuncu da eklendi.

Haliyle Adana Demirspor, Beşiktaş maçına da mutlak 3 puan arzusuyla çıktı.

Adana Demirspor Beşiktaş’ı Elinden Kaçırdı

Adana Demirspor, sahasında favori olarak çıktığı Beşiktaş maçına çok iyi başladı. Siyah beyazlı rakip de bize karşılık verince ortaya uzun yıllar tadı damakta bırakacak güzellikle bir maç çıktı.

İki tarafın kaliteli futbolcuları maçın temposunu yükseltince karşılaşma sanki Spor Toto Süper Lig’de değil de Avrupa’da elit liglerde oynanıyormuş hissi vermişti.

Buna karşın Adana Demirspor’un şansı gol yollarında yaver gitmedi. Siyah Beyazlılar, ilk yarıda Alex Teixeira ile golü bulup ilk devreyi önde kapattı.

Teknik direktör Vincenzo Montella’nın öğrencileri buna karşın bir an bile pes etmedi. Rakibi iyice sindiren Demirsporlu futbolcularımız son ana kadar yüklendikçe yüklendi.

Maçın hakemi Ali Şansalan, Mario Balotelli’nin attığı şahane golü iptal etse de takımdaki oyuncular ne kadar karakterli olduklarını gösterdi.

Dakikalar 90 + 2’yi gösterdiğinde Samet Akaydın attığı golle beraberliği sağladı. Maç biterken bir gol daha atan Mavi Şimşekler, bir kez daha Ali Şansalan’a takıldı. Beşiktaş kalecisi Ersin Destanoğlu’nun görüş alanının kısıtlandığını “yorumlayan” hakem golü iptal etti.

Böylece Mavi Şimşekler adeta Beşiktaş’ı elinden kaçırdı.

Murat Sancak Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

murat sancak

Karşılaşma sonrasında mikrofonlara konuşan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak maçın hakemine ve VAR’daki görevlilere ateş püskürdü.

Takımın önünün planlı bir şekilde kesildiğini söyleyen ve daha fazlasıyla iddialarına devam eden Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir başta olmak üzere yetkililere seslendi.

Ancak bu seslenişin dozu sert olunca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun cezası da sert oldu.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın iddiaları için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurduklarını açıkladı.

Buna ek olarak Demirspor Başkanı Sancak’a 3 ay hak mahrumiyeti cezası verildi. Bununla da yetinmeyen Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Murat Sancak’ın 113 bin Türk lirası ödemesine hükmetti.

Açıklamalarıyla gündemi sarsan başkanın iddialarının nereye varacağı ve soruşturma sonucunda elde edilecek muhtemel bulgular herkes tarafından merak ediliyor.