Manchester United’da Andre Onana’dan Sürpriz Karar

Posted by

İngiliz ekibi Manchester United ın Şampiyonlar Ligi nde Bayern Münih ve Galatasaray maçlarındaki kötü performansı üzerine Premier lig de de yediği hataları goller sonrasında eleştiri okları kaleci Andre Onana ya çevrildi. Kamerunlu file bekçisinin performansından memnun olmayan İngiliz ekibinin taraftarları, artık kalede Altay Bayındır izlemek istiyorlar.

İngiliz ekibi Manchester United‘da performansı tartışma konusu olan ve yer yer taraftarların da hedef aldığı 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi Andre Onana‘dan sürpriz bir karar geldi. Yeniden milli takıma dönmesi beklenen Kamerunlu kaleci, Afrika Uluslar Kupası’na gitmek istemiyor.

2022 Dünya Kupası’nda Kamerun teknik direktörü Rigobert Song ile sorun yaşayan 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi Andre Onana’nın Afrika Uluslar Kupası ile birlikte yeniden milli takıma dönmesi bekleniyordu.

Kamerunlu kalecinin sürpriz bir kararla turnuvaya katılmak istemediği belirtildi.

KAMERUNLU KALECİ MANCHESTER’DA KALACAK

27 yasındaki tecrübeli file bekçisi Andre Onana performansını yeniden üst seviyeye çıkarabilmek için turnuvaya katılmayarak Manchester’da kalmaya devam etmeyi düşünüyor.

Takımdaki yerini kaptırmak istemeyen kalecinin, çalışmalarına devam edeceği ve Manchester United ile sahaya çıkmaya devam etmek istediği belirtildi.

27 yaşındaki kalecinin gitmek istememe sebepleri arasında Song ile yaşadığı sorunun sürmesinin de etkili olabileceği yazıldı. Bu durum yaşanırsa forma fırsatı bekleyen Altay Bayındır için de kötü haber anlamına gelebilir.

KÖTÜ PERFORMANSI SONRASINDA İŞİ ÇOK ZOR

Bu sezon Manchester kalesini 11 karşılaşmada koruyan 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi Andre Onana, kalesinde 19 gol görürken kalesini sadece 3 maçta gole kapadı. 27 yaşındaki file bekçisinin 2028 yılına dek İngiliz ekibiyle sözleşmesi bulunuyor.

Premier Lig de sezona kabus gibi giren Manchester United, Şampiyonlar Ligi ne de Bayern Münih ve Galatasaray mağlubiyetleri ile başladılar.

Galatasaray la aynı grupta yer alan Kırmızı Şeytanlar, Alman devi Bayern Münih e 4 – 3 mağlup olurken sarı kırmızılı temsilcimize ise 3 – 2 mağlup olan İngiliz ekibinde kaleci Andre Onana eleştirelin odak noktası haline geldi.

Kamerunlu file bekçisini yoğun şekilde eleştiren Ada basını ve Manchester United taraftarı, artık kalede Andre Onana nın yerine Altay Bayındır ın oynaması gerektiği görüşünde  irleşiyor.

Andre Onana, bu sezon kalesine gelen 12 şuttan 9 unda gol yedi. 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi bu yaz transferinde İtalyan ekibi Inter den 52 milyon Euro üzerinde bir bonservis bedeli ödenerek kadroya katılmıştı. 2028 yılına kadar da İngiliz ekibi ile sözleşmesi devam eden Kamerun lu file bekçisini İngiliz ekibinde zor günler onu bekliyor.

İngiliz taraftarlarının performansından memnun olmadıkları 27 yasındaki tecrübeli file bekçisi André Onana tamamen hedef haline gelirken kırmızılar da taraftarlar artık yedek kaleci Altay Bayındır ın kaleye geçmesini istiyorlar.