İsmail Kartal’ın Gelişi Deneyimli Oyuncunun Fikrini Değiştirdi

Posted by

Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin başında kimin olacağı merak konusu! Jorge Jesus’un ayrılığının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başlayan Fenerbahçe’de başkan Ali Koç’un ciddi kararsızlıklar yaşadığından bahsedebiliriz. Bir hafta öncesine kadar Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün Vincenzo Montella olacağı iddia ediliyordu. Ancak, Ali Koç, geçtiğimiz günlerde tercihinin camiayı yakından tanıyan yerli bir teknik adam olacağını dile getirdi.

Futbolseverler, Ali Koç’un bahsettiği ismin kim olduğunu merak ediyorlar. Bir yandan da Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü ile ilgili olarak tahminler yapmaya devam ediyorlar. Birçok kişi, Ali Koç’un bahsettiği ismin Volkan Demirel olduğunu söylüyordu. Ancak, Volkan Demirel, önümüzdeki sezon da Hatayspor’u çalıştıracağını dile getirdi. Geriye tek bir seçenek kaldı. O da İsmail Kartal!

İsmail Kartal Fenerbahçe’de Görev Almaya Hazır!

İsmail Kartal, Fenerbahçelilerin yakından tanıdığı bir isim! Futbolculuk döneminde uzun süre sarı lacivertli kulüpte forma giyen İsmail Kartal’ın lakabı Arap İsmail idi. Kendisi, futbolu bıraktıktan sonra ilk olarak yardımcı antrenörlük yaptı. Aykut Kocaman’ın ve Ersun Yanal’ın yardımcısı olarak görev aldı. 2014 – 2015 sezonu öncesinde yaşanan Ersun Yanal ayrılığı, İsmail Kartal için ciddi bir şans oldu. O dönem Fenerbahçe’nin başkanı olan Aziz Yıldırım, İsmail Kartal’ın takımın yeni teknik direktörü olmasına karar verdi. Fenerbahçe, söz konusu sezonu ikinci sırada bitirdi. Son haftaya kadar Galatasaray ile şampiyonluk yarışı yaptı.

İsmail Kartal, 2015 yılında Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra Süper Lig’in farklı kulüplerinde görev yaptı. Deneyimli teknik adamın yolu bir kez daha Fenerbahçe ile kesişti. 2021 – 2022 sezonuna Vitor Pereira ile başlayan sarı lacivertli kulüp, alınan kötü sonuçlardan dolayı Portekizli teknik adam ile yollarını ayırdı. Başkan Ali Koç, takımı İsmail Kartal’a emanet etti. Fenerbahçe, İsmail Kartal’ın gelişinin ardından ciddi bir çıkış yakaladı. Üst üste galibiyetler aldı. Sezonu Trabzonspor’un ardından ikinci sırada bitirdi.

Fenerbahçe, 2022 – 2023 sezonuna Jorge Jesus ile başlamayı tercih ettiği için İsmail Kartal ile yollar ayrıldı. Deneyimli teknik adam, geçtiğimiz sezonu boş geçirdi. Bu sezon için başta Adana Demirspor olmak üzere farklı kulüplerden teklifler almış olsa da ilk tercihi Fenerbahçe! Fenerbahçe’ye yakın olan muhabirlerin iddiasına göre Fenerbahçe önümüzdeki birkaç gün içerisinde yeni teknik direktörün İsmail Kartal olduğunu açıklayacak.

Miha Zajc Takımda Kalmaya Karar Verdi

İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’ye gelişi çok fazla şeyi değiştirebilir. Sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eren Miha Zajc, Fenerbahçe’nin yeni sözleşme teklifine evet dememişti. Yeni teknik direktörün kim olacağını görmek istiyordu. İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’yi çalıştıracak olması, 1994 doğumlu oyuncunun kararını olumlu yönde etkiledi. Miha Zajc, önümüzdeki günlerde Fenerbahçe ile yeni sözleşme imzalayacak. Geçtiğimiz sezon Miguel Crespo ile beraber orta sahada harika bir uyum yakalayan deneyimli orta saha, yeni sezonda daha çok şans bulmayı hedefliyor.