GENÇ YETENEK MERİH DEMİRAL FENERBAHÇE’YE DOĞRU

Posted by

Merih Demiral, Serie A kulübü Atalanta ve Türkiye milli takımında stoper olarak oynayan Türk profesyonel bir futbolcudur. Kariyerine Fenerbahçe’de başlayan Demiral, 2019’da Juventus’a transfer oldu. Juventus’ta geçirdiği iki sezonda 40 maça çıkan Demiral, 2 gol kaydetti.

Temmuz 2021’de Demiral, Atalanta’ya kiralandı. O zamandan beri Atalanta için 34 kez forma giydi ve takımın UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finaline yükselmesine yardımcı oldu.

Fenerbahçe, Demiral’i kalıcı olarak almak istiyor. Türk kulübü bir süredir Demiral’in gelişimini takip ediyor ve onun kadrolarına değerli bir katkı olacağına inanıyorlar.

Demiral’in Profili

Demiral uzun boylu ve atletik bir stoper. Havada güçlü ve aynı zamanda 1’e 1 savunmada da iyi. Demiral aynı zamanda iyi bir pasör ve hücumları arkadan başlatma yeteneğine sahip.


Fenerbahçe’nin Stoper İhtiyacı

Fenerbahçe’nin mevcut stoper seçenekleri ideal değil. Serdar Aziz iyi bir defans oyuncusu ama sakatlanmaya eğilimli. Marcel Tisserand sağlam bir stoper ama Demiral kadar iyi değil.

Fenerbahçe, Süper Lig şampiyonluğu için mücadele etmek istiyorsa dünya standartlarında bir stopere ihtiyacı var. Demiral, dünyanın en iyilerinden biri olma potansiyeline sahip genç, yetenekli bir stoper olduğu için Fenerbahçe için mükemmel bir seçim olacaktır.

Demiral’i Almanın Artıları ve Eksileri

Demiral’i almanın artıları, dünyanın en iyilerinden biri olma potansiyeline sahip genç, yetenekli bir stoper olması. Aynı zamanda iyi bir pasör ve hücumları arkadan başlatabiliyor.

Demiral’i almanın dezavantajları, pahalı olması ve bulunamayabilir. Demiral’in şu anki değeri yaklaşık 30 milyon avro ve Atalanta’nın onu satmaya istekli olup olmayacağı belli değil.

Fenerbahçe’nin Merih Demiral‘i almakla ilgilenmesi Türk kulübü için olumlu bir gelişme. Demiral, Fenerbahçe’nin savunmasına büyük bir yükseltme olacak ve kulübe Süper Lig şampiyonluğu için daha iyi bir mücadele şansı verecektir.

Ancak Fenerbahçe’nin Demiral’i alıp alamayacağı belli değil. Türk kulübünün defans oyuncusu için yüksek bir bedel ödemeye razı olması ve Atalanta’yı da onu satmaya ikna etmesi gerekecek.

Fenerbahçe, Demiral’i alabilirse kulüp için büyük bir darbe olur. Demiral, dünyanın en iyilerinden biri olma potansiyeline sahip, dünya çapında bir stoper. Fenerbahçe’ye savunmalarında çok ihtiyaç duyduğu bir iyileştirme yapacak ve kulübün Süper Lig şampiyonluğu için mücadele etmesine yardımcı olacaktı.