Galatasaray’ın Yıldızlarına Birçok Kulüpten Transfer Teklifi Geliyor

Posted by

Sarı kırmızılı takım, geçtiğimiz sezonu 88 puan ile şampiyon olarak tamamladı. Bu sezonun yıldızlarından birisi Erden Timur oldu. Kendisi, yaz transfer döneminde 13, ara transfer döneminde ise üç futbolcunun Galatasaray’a katılmasını sağlayan isimdi. Galatasaraylılar, Erden Timur’dan benzer bir performansı bu yaz da bekliyorlar. Ancak, Galatasaray’ın transferdeki işi zannedildiği kadar kolay değil! Sarı kırmızılı kulübün oyuncu satmadan transfer yapması mümkün olmayabilir.

Lazio Lucas Torreira ile İlgileniyor

Galatasaray, 8 Ağustos 2022 tarihinde Lucas Torreira transferini resmi olarak açıkladı. Oyuncunun eski kulübüne 6 milyon Euro ödendi. Oyuncu ile dört yıllık sözleşme imzalandı. Lucas Torreira, şampiyonluk ile tamamlanan sezonun yıldızlarından birisiydi. Kendisi, bu sezon Süper Lig’de 31 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 420 dakika kaldı. Fernando Muslera, Sacha Boey, Victor Nelsson ve Abdülkerim Bardakçı ile beraber takımın en istikrarlı isimlerinden birisi oldu.

Lucas Torreira Galatasaray’da oldukça mutlu! Ancak, oyuncunun bu sezon ortaya koymuş olduğu performans dikkat çekici! Oyuncu ile bilhassa İtalyan kulüpleri ilgileniyorlar. En büyük ilgiyi gösteren kulüp Lazio! Lazio’nun dünyaca ünlü teknik direktörü Maurizio Sarri, Lucas Torreira’nın en büyük hayranlarından birisi! Bu oyuncuyu ısrarlı bir şekilde kadrosunda görmek istiyor. Galatasaray ise Uruguaylı oyuncuyu 15 milyon Euro’nun altındaki bir bedelle satmayı kesinlikle düşünmüyor. Lucas Torreira ile Milan ve Fiorentina da ilgileniyor.

Juventus Nicolo Zaniolo’nun Peşinde!

Galatasaray’ın kadrosunda yer alan ve transfer döneminin gözdesi olmaya aday isimlerden birisi de Nicolo Zaniolo! Sarı kırmızılı kulüp, bu oyuncuyu devre arası transfer döneminde 15 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Geçtiğimiz sezon şans bulduğu maçlarda elinden gelenin en iyisini yapan İtalyan yıldız ile çok sayıda kulüp ilgileniyor. Onlardan birisi Juventus! Siyah beyazlı kulüp, bilhassa Federico Chiesa’nın takımdan ayrılması halinde yerini Nicolo Zaniolo ile doldurmak istiyor. Nicolo Zaniolo da Juventus gibi dev bir kulüpte forma giymenin hayallerini kuruyor.

Juventus, önümüzdeki haftalarda transfer için Galatasaray’ın kapısını çalabilir. İtalyanlar, sarı kırmızılı kulübe takas artı para teklifinde bulunacaklar. Takasta önerilecek isim Weston McKennie olacak. Ancak, Galatasaray’ın takas teklifini kabul etmeye niyeti yok! Nicolo Zaniolo, sözleşmesinde yer alan 35 milyon Euro tutarındaki serbest kalma bedelinin bir kuruş altına dahi satılmayacak.

Sacha Boey ve Victor Nelsson’un Takımdan Ayrılma İhtimalleri Bir Hayli Kuvvetli!

Nicolo Zaniolo ve Lucas Torreira’yı satmak istemeyen Galatasaray’ın elden çıkarabileceği isimlerin başında Sacha Boey ve Victor Nelsson geliyor. Her iki oyuncuyu da Avrupa’nın dev kulüpleri istiyor. Sacha Boey ile Arsenal ve Juventus ilgileniyor. Bunun yanı sıra, Victor Nelsson da Tottenham’ın takibinde! Galatasaray, bu iki oyuncuyu satarak yapılacak yeni transferler için gelir oluşturmayı hedefliyor.