Galatasaray Lucas Torreira’yı Elinde Zor Tutacak Gibi

Posted by

Sarı kırmızılı takım Galatasaray bu sezon ki gösterdikleri performansı ile şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi oldular ki kupa içinde artık geri sayıma başladılar Başkent deplasmanında MKE Ankaragücü’ nü mağlup etmeleri halinde son karşılaşması olan Fenerbahçe karşısına şampiyon olarak çıkacakacaklar.

Süper lig de en yakın rakibine 5 puanlık fark atan sarı kırmızılı takım ‘da oyuncularının verdiği bireysel performansları da dikkat çekiyor.

Sezon başında takıma birçok yerli ve yabancı isim ile güçlendiren sarı kırmızılı takım en doğru hamlesi de hiç kuskusuz Lucas Torreira transferi oldu.

Sarı kırmızılı takım da uzun yıllardır 6 numara da ön libero arayışları için de olan Galatasaray ‘ da özellikle Melo ve Fernando sonrasında bu bölgedeki en net transferlerden birisi oldu.

27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira bu sorunu bu sezon büyük ölçüde çözerek takımına ne büyük katkıyı sağlayan isimlerden birisi oldu. Gösterdiği performansı ile bu sezon sarı kırmızılı taraftarın da sevdiği isimlerden birisi olan 27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira teknik heyetinde ilk 11’ de vaz geçemediği isimlerden birisi oldu.

Bu sezon göstermiş olduğu performansı sonrasında Avrupa kulüplerinin de peşinde koştuğu isimlerden birisi olan Lucas Torreira sezon sonun da takımda kalması muhtemel olsa da aklını çekebilecek teklifler takımlar tecrübeli ismin kafasını karıştıra bilir.

BU SEZONUN EN İYİ PERFORMANSI İSMİ OLDU

27 yasındaki Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira bu sezon sarı kırmızılı takımın en önemli isimlerinden birisi oldu.

Sezon başında İngiliz ekibi Arsenal’ de karoda düşünülmeyen isimlerden birisi olan Lucas Torreira takımına verdiği destek ile dikkat çekti.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın en büyük kazanımlarından birisi olan Uruguay’ lı ön libero Lucas Torreira gösterdiği performansı ile simdi den Avrupa devi takımlarında transfer litesine girdi. Teknik heyetin ve taraftarın çok sevdiği isimlerden birisi olan Lucas Torreira ‘yı kolay kolay bırakmayı düşünmüyorlar.

Hücum da çok üretken isimlerden birisi olmayan tecrübeli isim daha çok savunmada ve orta sahada girdiği ikili mücadeleler de kazandığı toplar sonrasın da dikkat çeken isimlerden birisi oldu.

Bu sezon nokta atışı bir transfer ile ne kadar doğru bir iş yaptıklarını gösteren Lucas Torreira sözleşmesi sona erene kadar kadro da kalması gereken isimlerden birisi.

YOLLARIN AYRILMASI HALİNDE OYUN PLANI DEĞİŞİR

Sarı kırmızılı takım da sezon sonunda yolların ayrılması gündeme gelse de kolay kolay Galatasaray ‘ın bırakmayacağını düşünüyorum.

Yolların ayrılması halinde yerine es değer bir isim bulmak bir hayli zor olacağı gibi oyun planı sisteminde de değişiklik gerekecek. Geçen sezon ki Taylan, Berkan ikili sonrasında ilaç gibi gelen Lucas Torreira gerekirse yıllık ücretinde zam yapılıp sözleşmesi uzatılmalı.