Fenerbahçe Miha Zajc İle Artık Anlaşmak İstiyor

Posted by

Sarı laciverti takım Fenerbahçe bu sezon sonun da uzun süre sonra çok bekledikleri süper lig şampiyonluğuna çok yakınlar. Lider sarı kırmızılı takım Galatasaray ın hemen ensesin de takiplerini sürdüren sarı kanarya Süper lig de son Sivasspor ‘u 3 – 1 mağlup ederek 3 puan ile haftayı tamamlamışlardı.

Bu hafta sonu ise süper lig de kritik karşılaşmada Karadeniz de kümede kalma mücadelesi içinde olan Giresunspor’ a konuk olacaklar.

Bir yandan şampiyonluk yarışı içinde rakibini takip etmeye devam eden sarı kanarya bir yandan da sezon sonun gelirken iç ve dış transfer de kadrosunu güçlendirmek için çalışmalara devam ediyorlar. Dış transfer kadar içeride de sözleşmesinin sonuna gelen ve takımdan kalmasını istediği oyuncuları ile de bire birer görüşerek yeni sözleşme detayları üzerinde anlaşamaya çalışıyorlar.

Fenerbahçe’ de sezon sonun da sözleşmesi bitecek ve takım da kalmasını istenen oyunculardan olan Sloven orta saha oyuncusu Miha Zajc, yeni mukavele için kulübü ile görüşmelere başlasalar da ilerleme kaydedemiyorlar. 28 yaşındaki Sloven orta saha Miha Zajc ile görüşmelere devam eden sarı lacivertli takım da oyuncundan henüz olumlu bir geri dönüş alamadılar.

Miha Zajc ile görüşmeler de olumlu bir ilerleme ve geri dönüş alamayan sarı lacivertli takım son teklif olarak Sloven oyuncu ile bir kez daha görüşecekler. Yapılan teklifi kabul etmesi halinde Miha Zajc 2 yıllık bir sözleşme imzalanarak yola devam edilecek. Yıllık ücretinde de ciddi anlamda iyileştirmeye giden sarı laciverti takım bir yandan da elini çabuk tutmak istiyor.

Sarı lacivertli forma giydiği maçlarda takıma büyük katkı veren Miha Zajc‘ı kaybetmek istemeyen Fenerbahçe ezeli rakibi Beşiktaş Sloven oyuncunun aklını karıştırıyor.

BEŞİKTAŞ SLOVEN OYUNCUNUN AKLINI KARIŞTIRDI

Süper lig de iki ezeli rakip Beşiktaş ile Fenerbahçe bu kez 28 yaşındaki Sloven orta saha Miha Zajc için karşı karşıya geldiler. 28 yaşındaki Sloven orta saha Miha Zajc sarı lacivertli takım ile sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi nedeni ile bir türlü yenilemeye yaklaşmıyor.

Kara kartal Miha Zajc’ ın Fenerbahçe ile bağlarının kopmasını bekliyorlar. Transfer de anlaşamamaları ile devreye girecek olan Beşiktaş, düzenli oynama teklifini oyuncuya sunarak transferini bitirmek isteyecekler.

PORTEKİZLİ TEKNİK ADAM VE SÜRE ALAMADIĞI İÇİN YOL AYRIMINDA

Miha Zajc, Portekizli Teknik Direktör Jorge Jesus’un takımın başına gelmesiyle birlikte ilk 11’deki yerini yavaş yavaş kaybetmeye başladı.

Sakatlığından dolayı da antrenman eksikliği nedeniyle Başakşehir, İstanbul ve Sivas karşılaşmalarını kaçıran Zajc’ın, Giresun deplasmanında zorunlu olarak sahada ola bilir.

Arao sarı kart cezası, İrfan Can Kahveci ise kırmızı kart cezası nedeniyle takımdaki yerlerini alamayacak olmaları nedeni ile uzun süre sonra formasına kavuşacak olan Sloven oyuncu en son Karagümrük maçında ikinci yarı girmiş ve 5 dakika sonra skoru 1 – 1’e getiren golü atarak takımına umut olmuştu.