DEMİRSPOR’DA 80. YIL HEYECANI

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un taraftarları, takımlarının kuruluşunun 80. sene-i devriyesini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla evlerinde kutlayabildi.

Sosyal medya üstünden iletişim halinde olan mavi-lacivertli taraftarlar, evlerinin teraslarından, balkonlarından, camlarından ve binalarının çatılarında şampiyonluk besteleri söyledi. Marşlara meşaleler ile eşlik eden taraftarlar, bir müddet sonra dağıldı. 

ADANA DEMİRSPOR PUAN KAYBETMEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, Balıkesirspor ile oynadığı dış saha karşılaşmasında hata yapmadı. Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, karşılaşmanın 24. dakikasında Hasan Kılıç‘ın ayağından bulduğu golle sahadan 1-0 galip ayrıldı.

Ard arda 3. karşılaşmasından da galibiyetle ayrılan Mavi Şimşekler, puanını 28 yapmış oldu ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig lideri Tuzlaspor’u 2 puan geriden takibe devam etti. Balıkesirspor ise 15 hafta sonucunda 15 puanda kaldı. 

KEŞKE BEKİR BAŞKAN DA BU GÜNLERİ GÖREBİLSEYDİ

Sadece bir devre başkanlık yapmasına karşın Adana Demirspor´un unutulmaz başkanı yahut bizim gözümüzde unutulmaz taraftarı olmuş biridir, Bekir Çınar. Kulübü klasik bir başkan profilinin dışında içimizden biri olarak yönetmiş, bütün taraftarların beğenisini toplamış, övgüsünü almıştır.

Bekir Çınar 2 Haziran 1969 tarihinde doğmuş ve 16 Ağustos 2010 aramızdan ayrılmış, Türk iş adamıdır. 2009 yılında Adana Demirspor başkanı olmuş ve bu rolü 1 sene süreyle yürütmüştür. Başkanlık etmiş olduğu dönemde İtalya Serie A ekiplerinden Livorno ile düzenlemiş olduğu hazırlık maçı peşinden fazlaca kendisinden söz ettirmiştir.

Kulüp taraftarıyla fazlaca sıcak ve yakın ilişkiler kuran başkan, kulübün bütün borçlarını üstüne almış ve kulübün liglerden tamamen ihracını engellemiştir. Üzerine aldiğı borçlardan ötürü 16 Ağustos 2010 tarihinde oturmuş olduğu apartmanın yangın merdiveninde kendini mavi lacivertli iple asarak intihar etmiştir.

Aslen Yozgat´lı ve yaşlarının fazlaca genç bulunmasına karşın, taraftarın içerisinden çıkmış, taraftardan almış olduğu görüş ve önerilerle Adana Demirspor´u yönetmiş bir başkandı. Ne taraftara mühim vaatlerde bulundu, ne mühim bir transfer yapabildi ne de Adana Demirspor´u şampiyon yapabildi.

Ama Adana Demirspor taraftarı onu fazlaca sevdi. Adana Demirspor´u yönetirken bir çocuğun heyecanını duydu. Yüreğini getirip bu kulüp için ortaya koymaktan kaçınmadı. Başkanlık döneminde 2. Ligde yer alan bir kulüp için mühim projelerle geldi, geniş bir vizyonla geldi.

İmkânlarına oranla büyük çalışmaların dibine imza atacaktı, sadece Demirspor yolunda ömrü vefa etmedi, Adana Demirspor kulübü başkanlığını sürdürürken üzücü bir şekilde aramızdan ayrıldı. Bu kulübün şansı en hayran taraftarının kulüp başkanlığı yapmış olmasıydı.

Bekir Çınar, sözleriyle, duruşuyla, ateşiyle bambaşka bir başkan profili oluşturdu. Bir kulüp başkanından fazlaca, hırslı bir taraftar oldu. Adam benzer biçimde adamdı.

Henüz 40 yaşlarındayken talihsiz bir vaka ile aramızdan ayrıldı. Sadece Adana Demirspor’un değil türk futbolu ile haşır neşir olan tüm taraflarların takdirini toplamış güzide bir insandı.