DEMİRSPOR TRANSFERİ İPTAL ETTİ

Posted by

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, Ömer Şişmanoğlu ve Berk Yıldız’ı renklerine bağladığı yazılmıştı.

Kulüpten meydana getirilen açıklamaya göre, mavi-lacivertliler en son Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da forma giyen forvet Ömer Şişmanoğlu ile 1,5 senelik kontrat imzaladığı medyada yer almıştı. Akdeniz ekibi, Yeni Malatyaspor’dan da sol kanat oyuncusu Berk Yıldız’ı sürem sonu satın alma opsiyonlu kiralık olarak ekibine kattı.

TARAFTAR ÖMER’İ İSTEMEDİ

Adana Demirspor’da hareketli saatler yaşanıyor. Akşam saatlerinde Başkan Murat Sancak, Ömer Şişmanoğlu transferini deklare etti, yandaş toplumsal medyayı ayağa kaldırdı. Geçtiğimiz sürem Erzurumspor’la Süper Lig luğu yaşayan Ömer, kutlamalarda video çekmiş ‘Adana ağlama’ laflarını sarf etmişti.

Murat Sancak, taraftarın, büyük tepkisinden sonrasında Ömer’in mağduriyetini ödeyeceğini duyurdu ve transferin gerçekleşmediğini deklare etti. Adana Demirspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan Ömer Şişmanoğlu ile 1,5 senelik kontrat imzaladığını deklare etti, Demirspor taraftarı toplumsal medyayı ayağa kaldırdı.

Ömer Şişmanoğlu, geçen sürem paylaşmış olduğu video sebebiyle Adana Demirspor yöneticileri ve taraftarından af dilese de taraftarın gönlünü alamadı.

Sosyal medyada Ömer’i istemediklerini vurgulayan taraftarlar, Başkan Murat Sancak’a yoğun reaksiyon gösterdiler.

CEBİNDEN ÖDEME YAPACAK

Bu tepkilerin arkasından Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, sosyal medya platformu olan Twitter’dan anket yapacağını deklare etti ve Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor’dan transfer edilmesi planlanan Ömer Şişmanoğlu’nun transferinin yapmasının tek bir sebebi;

şampiyonluk yolunda desteği ve katkısı olacağına inanılmış olduğu için bulunduğunu belirtirken, birtakım bölgelere çekilmeye çalışıldığını ve Adana Demirspor sitesinde anket yaptıracağını Anket 2 saat sürecek netice istenmiyor diye çıkarsa, Ömer Şişmanoğlu’ndan özür dileyip, ona ekip bulacağını ve kendi cebinden ödeme yaparak, maddi mağduriyetini gidereceğini ifade etti.

Taraftarlar, Sancak’a anket istemediklerini ve bu transfere karşı olduklarını vurguladılar. Tepkiler kararı izahat meydana getiren Başkan Sancak, transferinden vazgeçildiğini deklare etti.

Kulüpten meydana getirilen açıklamaya göre, mavi-lacivertliler en son Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da forma giyen forvet Ömer Şişmanoğlu ile 1,5 senelik kontrat imzaladığı medyada yer almıştı. Murat Sancak, taraftarın, büyük tepkisinden sonrasında Ömer’in mağduriyetini ödeyeceğini duyurdu ve transferin gerçekleşmediğini deklare etti.