Adana Demirspor’un Yıldız Oyuncusundaki Detaylar

Posted by

Bu sezon Süper Lig’de ezber bozan performanslardan birini sergileyen Adana Demirspor, her ne kadar son haftalarda istediği sonuçları alamasa da beklentilerin çok üstünde bir iş çıkardı. Lacivert Mavili takımın bu başarılı performansında en çok katkısı olan oyunculardan birisi de Espanyol’dan kiralık olarak kadroya katılan Matias Vargas oldu. Arjantinli oyuncu Tam Saha dergisine verdiği röportajda Adana temsilcisine transfer sürecinden kişisel ve genel hedeflerine dair pek çok konuda samimi açıklamalarda bulunmuştu. Bununla birlikte şu sıralar hem Fenerbahçe hem de Galatasaray’ın oyuncuyla ilgilendiği düşünüldüğünde bu açıklamalardan çıkartılacak çok fazla detay var.

Kime Niyet Kime Kısmet

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstünde performans sergileyen takımlardan biri olan Adana Demirspor, bu performansı sayesinde hem ezber bozdu hem de kendisine tutkuyla bağlı olan taraftarlarını mutluluğa boğdu.

Bununla birlikte bu başarıda hemen hemen her oyuncunun elinden gelen tüm çabayı göstermesinin ve Vincenzo Montella’nın oyuncularından çok iyi bir harmoni çıkarmasının önemli bir payı var. Yetenekli oyuncuları ustaca kullanan İtalyan teknik adamın bu başarısında en çok öne çıkan isimlerden birisi de kuşkusuz Espanyol’dan kiralık olarak transfer edilen Matias Vargas oldu.

24 yaşındaki Arjantinli oyuncu üstün yetenekleri, oyun görüşü ve bileklerine hâkimiyeti sayesinde tam olarak yıldızlaşırken sahada verdiği katkı da Adana Demirspor’u üst sıralara taşıdı. Geçtiğimiz günlerde Tam Saha dergisinde röportajı yayınlanan Vargas, Adana temsilcisine transfer sürecinin detaylarını paylaştı.

Espanyol’un kendisini göndermek istediğini ve uzun süredir forma giymediği bir dönemden geçtiğini dile getiren 24 yaşındaki oyuncu, kendisiyle Süper Lig’de ilgilenen ilk takımın Giresunspor olduğunu açıkladı. O süreçte Akintola’nın sakatlanmasıyla birlikte Adana Demirspor’un ilgilendiğini öğrenen Vargas, aynı temsilcinin Lucas Castro’nun da temsilciliğini yapması sayesinde Lacivert Mavili formayı sırtına geçirdiğini açıkladı.

Bu sezon Süper Lig’de 33 maçta forma giyen 24 yaşındaki Arjantinli yetenek, bu maçlarda 5 gol ve 11 asist üreterek toplamda 16 gole katkı sağladı. Bu bağlamda başarılı oyuncunun Giresunspor formasını giymesi acaba nasıl bir etki yaratırdı diye iki takımın taraftarları da düşünüyor olmalı.

Öte yandan oyuncunun açıklamalarında dikkat çeken durumlardan birisi de Süper Lig’e dair yaptığı yorumlardı. Ligin beklentisinin çok üstünde olan bir lig olduğunu ifade eden Vargas, burada çok iyi taraftar gruplarının, oyuncuların ve stadyumların olduğunu dile getirdi.

Devler Peşinde

Öte yandan basında yer alan haberlere göre hem Fenerbahçe hem de Galatasaray sezonun en etkili isimlerinden biri olan Matias Vargas’ı kadrosuna katabilmek adına uğraş verecek.

Türk futbolunun iki devi bu zamana kadar pek çok kez karşı karşıya geldiler ve bu transfer rekabetleri basının da her zaman en büyük malzemelerinden biri oldu. Bu bağlamda oldukça dikkat çeken bir gelişme olan Vargas transferiyle alakalı olarak kim başarılı olursa öteki üstünde bir tahakküm kurabilir.