Adana Demirspor’un 11’inci Dış Transferi

Posted by

26 yıl aradan sonra teknik direktör Samet Aybaba’nın başarılı stratejileri sayesinde 2020/2021 sezonunun sonunda Süper Lig’e çıkmayı başarmış olan Adana Demirspor, Samet Aybaba ile bu başarısına rağmen devam etmemiş ve takımın teknik direktörlük koltuğuna Vincenzo Montella’nın oturmasına vesile olmuştu.

2021/2022 sezonunda teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde Süper Lig’e adaptasyon sürecini başarılı bir şekilde atlayan Adana Demirspor, sezonu 55 puan ile 9’uncu olarak bitirmeyi başarmıştı. Son haftalarda mağlubiyet serisi elde eden takım bu başarısızlığı yaşamasaydı daha üst sıralarda da sezonu kapatabilirdi. Gelecek sezona da tam olarak bu motto ile başlayacak olan mavi lacivertliler, gelecek sezon için çalışmalarını son hızla sürdürüyor.

2021/2022 sezonunda takımına transfer ettiği futbolcular ve yüksek performansı ile adından söz ettiren Adana Demirspor, 2022/2023 sezonuna hazırlıkları çerçevesinde İtalya temsilcisi Napoli ile karşılaşacak. Müsabaka 27 Temmuz Çarşamba Günü saat 20.30’da gerçekleşecek. Türkiye kanalı olarak da A Spor’da yayınlanacak.

Öte yandan bu sezonda da iddialı transferlere imza atan mavi lacivertlilerin genç yetenek avcıları yine işbaşında olduğunu gösterdi. 18 yaşındaki Gürcistanlı golcü, Adana Demirspor’un yetenek avcıları tarafından keşfedilmiş ve takımın kadrosuna dahil edilmiş olacak. 18 yaşındaki futbolcu Giorgi Khabuliani, Gürcistan’ın en yetenekli genç futbolcularından birisi olarak gösteriliyor.

Adana demirspor

Yetenek Avcıları İşbaşında

Bu sezonda da transfer haberleri ile dikkatleri üzerinde toplayan Adana Demirspor, şimdi de genç yetenek avcılığı yapma kararı aldı. Gürcistan’ın en yetenekli genç futbolcularından birisi olarak gösterilen 18 yaşındaki forvet oyuncusu Giorgi Khabuliani, gelecek sezondan itibaren Adana Demirspor’un kadrosunda bulunacak.

Transfer haberini sosyal medya platformlarında duyuran mavi lacivertliler, forvet arkası veya forvet olarak oynayabilen 18 yaşındaki futbolcu ile 3 yıllık anlaşma imzaladığını ve başarılar dilediği ilan etti.

Kariyeri boyunca toplamda 41 adet profesyonel müsabakada görev almış olan futbolcu, 11 defa da Gürcistan U Milli takımlarında sahada bulunmuş. Profesyonel futbol hayatına 2019/2020 sezonunda başlamış olan futbolcu, toplam 10 adet maçta FC Merani formasını üzerinde taşımış. 10 maçta da toplamda 501 dakika sahada kalan futbolcu o zamanlarda henüz 15 yaşında imiş ve gol katkısında bulunmayı başaramamış.

2020/2021 sezonunda ise FC Telavi takımında görev yapan Giorgi, toplam 14 adet profesyonel maça çıkmış ve 375 dakika sahada kalmıştır. Bu performansı ile git gide dikkat çeken futbolcu yine gol katkısında bulunamadan sezonu kapatmıştı.

Sonra olarak bu sezonunu ise yine FC Telavi takımında geçiren futbolcu, 17 adet maça çıkmış ve toplamda 2 gol atmayı başarmıştır.

Adana Demirspor Onyekuru

Transfer Haberleri ile Gündemden Düşmeyen Adana Demirspor

Arka arkaya transfer haberleriyle gündemden düşmeyen ve düşmek de istemeyen Adana Demirspor, Giorgi Khabuliani ile birlikte 11 adet dış transfere imza atmış oldu.

Mavi lacivertliler daha önce Ndiaye, Goran Karacic, Jovan Manev, Kevin Rodrigues, Abdurrahim Dursun, Ali Yavuz Kol, Arda Okan Kurtulan, Yaroslav Rakitsky, Henry Onyekuru ve Yusuf Sarı ile anlaşmış ve gelecek sezon Avrupa parolası ile mücadele etmek için renklerine bağlamıştı.