Adana Demirspor’da Kadro Dışı

Posted by

Uzun bir aradan sonra döndüğü Süper Lig’de harikalar yaratan ve ligin beklentileri en çok aşan takımları arasında yer alan Adana Demirspor’da beklenmedik bir gelişme yaşandı. Lacivert Mavili takımın sezon başında Altınordu’dan 390 bin Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği ve sezonun ilk haftalarında gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran oyuncusu Metehan Mimaroğlu, Başkan Murat Sancak’ın kararıyla kadro dışı kaldı.

Beklenmedik Gelişme

Uzun bir aradan sonra geri döndüğü Süper Lig’de Vincenzo Montella yönetiminde şahane bir performans sergileyen ve sezonun en iyi takımlarından birisi olmaya şimdiden aday olan Adana Demirspor’da beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Adana temsilcisinin, sezon başında TFF 1.Lig ekibi Altınordu’dan 390 bin Euro karşılığında transfer ettiği Metehan Mimaroğlu, geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla birlikte kadro dışı bırakıldı. Adana Demirspor formasıyla çıktığı maçlarda gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken ancak ilerleyen haftalarda yaşadığı formsuzlukla birlikte yedek kulübesine mahkum olan Metehan Mimaroğlu ile alakalı olarak sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, oyuncunun menajer oyununa geldiğini ifade etti.

Murat Sancak’ın bu ifadeleri aslında uzun bir süreden bu yana, hatta yaz transfer döneminde de Metehan Mimaroğlu’nu transfer etmek isteyen Konyaspor’un oyuncuyla tekrar iletişime geçtikten sonra Metehan’ın takımdan ayrılmak istemesinden kaynaklı.

Daha fazla süre almak istediği için takımdan ayrılmayı talep eden Metehan’a 350 bin Euro bonservis bedelini getirmesi durumunda izin verileceğini belirten Sancak, oyuncunun U19 takımıyla birlikte antrenmanlara çıkacağını da belirtti.

Metehan Mimaroğlu, bu sezon Adana Demirspor formasıyla 12 resmi maça çıktı ve 429 dakika süre aldı. Bu süreçte 2 gol ve 1 gol pası katkısı sağlayan 27 yaşındaki kanat oyuncusu, uzun bir süreden bu yana takımdan ayrılmak istiyordu.

Süper Lig’deki birçok takımın dikkatini çektiği gibi TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Bursaspor tarafından da bir dönem ciddi bir şekilde ilgi gören Metehan’ın Konyaspor ile anlaşma sağlanması durumunda yeni takımına ara transfer dönemi içerisinde gitmesi bekleniyor.

Yetenek ve Diğerleri

Adana Demirspor’un hücum hattı birbirinden yetenekli ve yıldız oyuncularla dolu bir hat. Bununla birlikte, Galatasaray’da süre aldığı kısıtlı dönemde pek parlak bir performans gösteremeyen Yunus Akgün’ün de Adana Demirspor’da kendisini bulduğunu ve Milli Takım seviyesine kadar yükseldiğini hatırlamakta fayda var.

Metehan Mimaroğlu, artık 27 yaşında bir oyuncu ve yetenekleri kuşku götürmez bir oyuncu olmasına rağmen bu yeteneklerini sergilemek konusunda en azından Adana Demirspor’da bir hayli çekinceli davrandı.

Vincenzo Montella, yeteneğine ve formuna inandığı oyuncularını çok iyi hazırlayan bir teknik direktör, bunu sezon başından bu yana ne göstereceği belli olmayan Belhanda örneğinden de açık bir şekilde görmek mümkün. Metehan Mimaroğlu, Adana Demirspor’da yaşadığı sorunların kaynağını ararken kendisini de iyice bir gözlemlemeli.